حل مشکل وصل نشدن اینترنت گوشی های شیائومی

امتیاز 3.84 ( 116 رای )
حل مشکل وصل نشدن اینترنت گوشی های شیائومی

امروزه شبکه های تلفن همراه با پیشرفت بسیار بالای خود در ارائه اینترنت به کاربران کم کم جای اینترنت خانگی یا ADSL را گرفته اند و از این رو روز به روز بر کاربران اینترنت همراه افزوده می شود . یکی از بزرگترین مشکلاتی که کاربران تلفن های همراه ممکن است با آن مواجه شوند مشکل اتصال به اینترنت گوشی های اندرویدی می باشد که به هنگام خرید تلفن همراه جدید و یا نصب سیمکارت جدید بر روی تلفن همراه اندرویدی خود با روشن نمودن گزینه دیتای مبایل دستگاه آن ها به اینترنت متصل نمیشود و یا علامت دیتای مبایل و کلمه های ۳G یا ۴G یا H+ ویا E نمایان نمی شود .

بروز رسانی  پست : ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ آموزش جدید برای حل مشکل باز نشدن سایت های فیلتر در سیمکارت ایرانسل اضافه شد

بروز رسانی  پست : ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ آموزش جدید به درخاست کاربران به پست اضافه شد

بروز رسانی  پست : ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ تغییرات جدید در تنظیمات پروکسی اضافه شد

توجه : این آموزش برای تمامی برند های مبایل قابل اجرا می باشد و منحصرا برای برند شیائومی نمی باشد .

حل مشکل وصل نشدن اینترنت گوشی های شیائومی

حل مشکل اتصال به اینترنت گوشی های شیائومی

عدم اتصال به اینترنت سیم کارت ممکن است دلایل بسیاری داشته باشد از جمله مهمترین موارد این مشکل مخصوصا در گوشی های کمپانی شیائومی مخصوصا مدل هایی که رام چین دارند عدم تنظیمات صحیح APN در گوشی های اندرویدی می باشد ، از این رو  پستی را در جهت رفع مشکل اتصال به اینترنت گوشی های شیائومی تهیه کرده ایم .

بطور کلی جهت رفع مشکل اتصال به اینترنت گوشی های شیائومی موارد زیر را چک نمایید :

۱٫ دیتای مبایل خود را چک نمایید ، ممکن است اوپراتور شما دسترسی شما را به اینترنت محدود کرده باشد بعضی اپراتورها مانند ایرانسل با ارسال کد مشخص مصرف اینترنت آزاد را برای کاربر محدود می نمایند این تنظیمات را چک نمایید و از عدم مشکل از سمت اوپراتور خود مطمئن شوید .

۲٫ حالت های اینترنت مبایل خود را چک نمایید ، داخل تنظیمات شبکه های مبایل شوید و از تنظیمات صحیح این بخش مطمئن شوید .

 ۳٫ پروکسی (Proxy) گوشی خود را چک نمایید ، گاهی اوقات ممکن است Vpn  و یا پروکسی بر روی گوشی شما ست شده باشد و یا قبلا از آن استفاده می کردید و هم اکنون غیر فعال شده است و جلوی باز شدن صفحات و اتصال شما به اینترنت را می گیرد .

۴٫ جای سیمکارت ها را تعویض کنید ، گاهی اوغات با تعویض سیمکارت های یک و دو  مشکل اتصال به اینترنت گوشی های شیائومی حل می شود .

۴٫ تنظیمات APN را چک کنید 

از مهمترین و اصلی ترین عواملی که در گوشی های اندرویدی مخصوصا گوشی های شیائومی باعث متصل نشدن گوشی همراه به شبکه تلفن همراه می شود تنظیمات نادرست APN می باشد .

تنظیمات APN

برای بررسی این مورد مراحل را طبق تصویر بالا و توضیحات پایین ادامه دهید .

وارد بخش تنظیمات گوشی خود شوید (۱)

به قسمت Sim cards & Mobile Networks شوید

بر روی سیمکارتی که میخواهید از اینترنت آن استفاده کنید ضربه بزنید (۲)

بر روی گزینه Access Point names ضربه بزنید (۳)


سوال : وقتی وارد بخش تنظیمات سیمکارت میشم گزینه نقاط دسترسی وجود نداره ؟ دلیل این موضوع اینه که سیمکارت پیشفرض اینترنت شما روی اون یکی سیمکارت هست بایستی سیمکارت پیشفرض اینترنت را روی سیمکارتی که میخاهید اینترنت اون را وصل کنید بزارید تا گزینه نقاط دسترسی توی تنظیماتش ظاهر بشه


در این قسمت ممکن است چند نقطه دسترسی با نام های اوپراتور های مختلف وجود داشته باشد ما کاری به این نقاط نداریم و طبق تصویر شماره (۴) روی گزینه New APN  ضربه بزنید

نکته : اگر گزینه New APN در پایین این صفحه نبود در قسمت بالا سمت راست یا چپ روی علامت … ضربه یزنید و گزینه New APN را انتخاب کنید .

در لیستی که باز می شود فقط کافیست سه مورد را پر نمایید در قسمت اول و دوم (۶)اگر سیمکارت شما ایرانسل بود  irancell-gprs و اگر همراه اول بود mci-gprs را می نویسیم و اگر در این لیست در بخش پروکسی عددی نوشته بود آن را حذف می کنیم (۵) سپس ب روی گزینه more در پایین ضربه زده و تنظیمات را Save  می نماییم .(۷)

به صفحه قبلی برگردید و نقطه دسترسی که ساخته اید را انتخاب کنید.

دیتای خود را یکبار خاموش و روشن کنید / تمام

ویدئوی آموزش ست کردن نقاط دسترسی “APN” در گوشی شیائومی

مراحل را قدم به قدم با آموزش پیش برید 

ابتدا به تنظیمات گوشیتون و بخش APN برید و مانند ویدئوی آموزشی بالا یک APN بسازید ، بعد از ذخیره APN ساخته شده دوباره یه APN جدید بسازید ولی این دوتا نقطه دسترسی باید یه تفاوت کوچیک با هم داشته باشند حالا چطور این دوتا نقطه دسترسی را بسازید پایین توضیح میدم 

برای سیمکارت های همراه اول APN ها را بصورت زیر بسازید :

APN اولی متن : mci-gprs

APN دوم متن : mci_gprs

برای سیمکارت های ایرانسل APN هارو بصورت زیر تنظیم کنید :

APN اول متن : irancell-gprs

APN دوم متن : irancell_gpr

تنظیمات نقاط دسترسی یا APN برای سیمکارت رایتل

APN اول متن : Rightel-gprs

APN دوم متن : Rightel_gprs

تنظیمات اینترنت سیمکارت رایتل / حل مشکل وصل نشدن اینترنت سیمکارت رایتل

خب امیدوارم متوجه شده باشید که تفاوت متن های نقاط دسترسی فقط خط تیره بین جمله هاست یعنی اولی با خط تیره بالا و دومی با زیر خط 

باز هم تاکید میکنم ویدئوی اول نحوه ساخت APN را قبل این آموزش حتما نگاه کرده باشید و برای تاکید میگم که فقط دو تا بخش اول توی بخش نقاط دسترسی را باید پر کنید اون هم کاملا مشابه یعنی توی هر دوتا عینا یه متن می نویسید / به تصویر زیر دقت کنید محل قرار دادن نقاط دسترسی مشخص کردم براتون

نقاط دسترسی در گوشی های شیائومی

حالا که دوتا نقطه دسترسی ساختید با دوتا متن متفاوت طبق آموزش ویدئویی که براتون ضبط کردیم عمل کنید

توضیح ویدئو : کاری که ما توی این روش انجام میدیم خیلی سادس اول اینترنت را قطع کرده و یه APN را انتخاب میکنیم زمانی که مشاهده می کنید اینترنت مبایلتون کار نمیکنه دیتای مبایل را خاموش کرده و APN دوم را انتخاب میکنید و سپس دیتای مبایل را روشن کرده و میبنید که اینترنت شما بخوبی کار میکنه

چه کسانی دیتای مبایلشون خیلی قطع و وصل میشه و این آموزش به کارشون میاد ؟

اشخاصی که بسته اینترنتی کوتاه مدت مثل ساعتی یا روزانه مخصوصا اپراتور ایرانسل میخرن وقتی بسته تموم میشه و شما بسته جدیدی میخرید APN قبلی اینترنتش دیگه کار نمیکنه و شما باید APN دوم را انتخاب کنید . دلیل این امر هم نقاط دسترسی هست که اوپراتور های مبایل تغییرشون میدن بخاطر اینکه توسط نقاط دسترسی و حک اونها میشه اینترنت رایگان استفاه کنید که ما توی این آموزش کاری بهش نداریم .

حل مشکل باز شدن مرورگر و واتس اپ با فیلتر شکن

مشکل باز نشدن مرورگر و بعضی برنامه ها در سیمکارت ایرانسل ، مشکل بزرگی است که این روزها خیلی از کاربران درگیر آن هستند و با وجود وصل بودن دیتای مبایل مرورگر و برخی برنامه ها فقط با روشن بودن فیلترشکن باز می شوند ، این مشکل باز شدن مرورگر با فیلتر شکن اکثرا در سیمکارت ایرانسل ایجاد می شود ، راه حل این مشکل بسیار ساده می باشد کافی است در مسیر نقاط دسترسی داخل دو بخش Port ( پورت ) و Proxy ( پراکسی ) هر عددی که بود پاک کنیم .

اگر سیمکارت شما همراه اول یا رایتل است نیز مراحل مشابه می باشد و فقط کافیست آن دو بخش را بررسی و اعداد داخل آن را پاک کنید .

در ویدئوی زیر میتونید در منوی فارسی و انگلیسی آموزش قدم به قدم حل مشکل باز شدن مرورگر و برنامه ها با فیلتر شکن را مشاهده نمایید :

در منوی انگلیسی

در منوی فارسی
 

مشکلات رام گوشی در تنظیمات شبکه های مبایل و دیتای مبایل

گوشی های شیائومی در پک های متفاوت با رام های متفاوت تولید و عرضه می شوند .

بسیار دیده شده که گوشی خریداری شده پک اروپا یا چین بوده و با شبکه های مبایل ایران سازگاری ندارد مثلا در گوشی Mi 9T یا K20  و مدل پرو این گوشی این مشکل بسیار دیده می شود و نسخه های اروپا این گوشی در ایران بسیار وارد شده است .

برای حل این مشکل چه باید کرد؟

در چنین مواقعی کاربر باید بوسیله دانلود رام فست بوت مناسب گوشی خود اقدام به تغییر منطقه گوشی دهد . این کار به سادگی انجام میگیرد ، آموزش کامل تغییر رام در پست زیر توضیح داده شده است :

آموزش تغییر رام شیائومی

اگر با انجام تنظیماتی که در بالا برای شما آموزش داده ایم موفق به حل مشکل اینترنت گوشی شیائومی خود نشدید می توانید اقدام به تغییر منطقه رام گوشی را امتحان کنید.

نکته مهمی که در اینجا وجود دارد مربوط به رام های فست بوت می باشد ، این رام ها برای تعمیرات نرم افزاری گوشی های شیائومی تولید و عرضه می شوند  ، استفاده از این فایل ها اکثر مشکلات گوشی های شیائومی مانند باگ های نرم افزاری ، داغ کردن ها ، کاهش باتری ، قطعی شبکه مبایل و دیتای میایل ، ضعف آنتن دهی و بسیاری دیگر از این موارد را حل میکند .

حتی اگر رام گلوبال یا چین دارید می توانید به رام هند که بهترین رام شیائومی می باشد مهاجرت کنید ، رام هند کاملا فارسی را ساپورت می کند و بروز رسانی ها را زودتر از سایر رام ها دریافت کند و کمترین باگ و بیترین سرعت را در بین رام های شیائوم دارد.

دوستانی که مشکل اجرای گوگل پلی در گوشی شیائومی خود را دارند می توانند پست زیر را مطالعه نمایند 

دوستانی که مشکل در اتصالات وای فای گوشی خودشون دارن پست زیر را مطالعه کنید

کلام آخر :

ممکن است با انجام تمام تنظیمات بالا باز هم گوشی شما به اینترنت متصل نشود در این صورت عیب از نرم افزار فریمور گوشی شما می باشد / راه حل این مشکل در وحله اول بازگشت به تنظیمات کار خانه زدن می باشد و در صورت جواب نگرفتن عملیات وایپ دیتا و وایپ کش در حالت ریکاوری مود است (گوشی راخاموش نمایید با گرفتن دکمه پاور و ولوم پایین به قسمت ریکاوری مود بروید و بر روی گزینه های Wipe Data و Wipe Cash کلیک کنید و در آخر حل مشکل فلش مجدد رام ریکاوری و یا فست بوت بصورت دستی می باشد . اگر فریمور گوشی شما مشکلی نداشته باشد با تنظیمات بالا ۱۰۰% باید موفق به حل مشکل خود شوید .

امیدوارم این پست برای شما مفید واقع شده باشد

در صورت داشتن سوال زیر همین پست برای ما ارسال نمایید .

موفق باشید …

کپی برداری از مطالب پست به احترام کاربران مجاز می باشد 🙂

پیشنهاد : اگر به دنیای شیائومی علاقه مند هستید و دنبال آموزش ها و اخبار و رونمایی های جدید شیائومی هستید پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید

مطالعه بیشتر