حل مشکل اجرای گوگل پلی-Google Ply در گوشی های شیائومی

امتیاز 3.70 ( 10 رای )
حل مشکل اجرای گوگل پلی-Google Ply در گوشی های شیائومی

گوگل پلی برنامه پیشفرض کمپانی گوگل سازنده و طراح سیستم عامل اندروید می باشد ، تمامی رام های گوشی های اندرویدی بجز رام کشور چین برنامه های گوگل معروف  به ” Gapp ” را دارا می باشند ، اجرای صحیح برنامه های و مخصوصا بازی  ها و ذخیره سازی اطلاعات آن ها و حساب های کاربر همگی در این برنامه انجام می شود و لازمه صحت عملکرد این برنامه بر روی سیستم عامل گوشی های اندرودی بخصوص شیائومی می باشد ، متاسفانه در چند ماه گذشته بخاطر تحریم ها گوگل بخش گوگل پلی را در گوشی های اندرودی ایران مسدود کرده است و مشکل کار نکردن گوگل پلی در گوشی های شیائومی و مشکل عدم باز شدن گوگل پلی در گوشی های شیائومی ، دو مشکل شایع در بین کاربران ایرانی می باشد ، در این پست قصد داریم روشی ساده برای باز کردن ، فعال کردن و ورود به اکانت گوگل پلی در گوشی های شیائومی را آموزش دهیم / در ادامه با ما همراه باشید ….

رفع مشکلات گوگل پلی در گوشی های شیائومی

مشکل کارنکردن برنامه های گوگل پلی بر روی گوشی های شیائومی معمولا در گوشی های جدیدتر و بروز تر دیده می شود ، اکثرا کاربرانی که گوشی های نو ” Xiaomi ”  خریداری می کنند این مشکل را دارند .

در حالت کلی در مورد این مشکل باید بگوییم گوگل پلی در کشور ما تحریم می باشد و شما نمیتوانید بصورت معمولی وارد این برنامه بشوید و یا انتظار عملکرد صحیحی از این برنامه و برنامه های جانبی گوگل مثل گوگل درایو ، گوگل مپ و یا جیمیل داشته باشید . اما با استفاده از برنامه هایی که تحریم ها را دور می زند می توانید عملکر این برنامه ها را صحیح و آن ها را بروز رسانی نمایید :

برای این کار ابتدا تمام برنامه های باز را ببندید

یک برنامه وی پپپپپی  انن یا فیییییلتررر شکن بر روی گوشی خود فعال کنید.

وارد بخش تنظیمات گوشی خود شوید .

در MIUI 10  وارد بخش ” برنامه های نصب شده

و در MIUI 11 به قسمت  ” برنامه ها ” سپس وارد ” مدیریت برنامه “شوید .

در این بخش تمامی برنامه های گوگل و مخصوصا فروشگاه گوگل پلی – Google play را انتخاب کنید .

سپس از گزینه های پایین – توقف اجباری – و بعد – پاک کردن داده ها – و بعد – حذف بروز رسانی ها – را انتخاب نمایید .

حال می توانید از تنظیمات خارج شده و برنامه فروشگاه گوگل پلی در گوشی شیائومی خودتون را باز کنید و وارد حساب کاربری خود شوید .

نکته مهمی که در اینچا باید به یاد داشته باشید این است که به محض ورود به اکانت گوگل خودتون تمامی برنامه های گوگل پلی را بروز نمایید .

نکته : اگر از گوشی های شیائومی با پک چین و رام چین استفاده می کنید و گوشی شما فاقد برنامه های گوگل پلی می باشد پست زیر را مشاهده نمایید :

مطالعه بیشتر