حل مشکل وای فای و پرش آنتن Mi A2/Mi A2 Lite

حل مشکل وای فای و پرش آنتن Mi A2/Mi A2 Lite

اگر شما هم از کاربران دستگاه های Mi A2 و Mi A2 Lite باشید شاید با مشکل پرش آنتن و عدم اتصال به شبکه بیسیم Wifi  روبرو شده باشید ، حتی ممکن است گاهی اوقات با وجود اتصال به شبکه وای فای سرعت بسیار پایینی داشته باشید و یا با قطعی های پی در پی روبرو شوید ، باید بدانید که این مشکل سراسری و بسیار شایع بین دستگاه های اندروید خالص می باشد و کاربران بسیاری در سراسر جهان این مشکل را گزارش کرده اند ، ما در این پست آموزشی برای حل مشکل وای فای و پرش آنتن Mi A2/Mi A2 Lite آماده کرده ایم …

نتیجه تصویری برای ‪Mi A2 WiFi issue‬‏

اما دلیل این مشکل کجاست ؟ همانطور که می دانید گوشی های سری Mi AX شیائومی سیستم عاملی مبتنی بر اندروید خالص و یا به اصطلاح Android One دارند که به معنای اندروید خام گوگل می باشند ، شرکت های مختلف نسخه اندرویدی که بر روی دستگاه خود ارائه می دهند بصورت سفارشی با توجه به سخت افزار به کار رفته اختصاصی و ویرایش می کنند اما در دستگاه های شرکت های دیگر بجز گوگل ممکن است ناسازگاری هایی بین سخت افزار و نرم افزار اندروید خام دستگاه بوجود آید که باعث اختلال در کار کرد بخش هایی از گوشی همراه شود .


اما راه حل مشکل عدم اتصال به شبکه و وای فای چیست ؟

اولین اقدام برای رفع مشکل وای فای مبایل شیائومی شما تغییر منطقه گوشی به هند می باشد ، شاید به نظر عجیب یا بی ربط باشد ولی با تغییر منطقه گوشی های شیائومی سیستم وای فای گوشی تغییر کرده و مشکلات آن حل میشود ،

برای انجام این روش ابتدا تمامی شیبکه های ذخیره شده را فراموش یا ” Foergot ” می زنیم سپس منطقه را در داخل تنظیمات بخش ” Region ” به ” هند ” تغییر داده و گوشی را ریست می کنید و دوباره با جستجو در بخش وای فای به شبکه مورد نظر متصل می شویم .


دومین راه حل برای رفع مشکل متصل نشدن وای فای گوشی های شیائومی انجام هارد ریست می باشد ، ممکن است دستگاه شما به دلیل روت شدن و پاک شدن فایل های سیستمی و یا ویروسی شدن مشکل اتصال به وای فای و شبکه را پیدا کرده باشد و با انجام هارد ریست تمامی فایل های سیستمی بازیافت و مرتب می شوند .

برای انجام هارد ریست می توانید این آموزش را هارد ریست و سافت ریست شیائومی مشاهده نمایید .


اگر با هارد ریست مشکل شما حل نشد شما مجبور به فلش رام فست بوت از طریق برنامه می فلش هستید ، بسیاری از کاربران در فروم های جهانی این مشکل را گذارش کرده اند و با تحقیق و جستجوی تیم ما راه حل قطعی این مشکل فلش رام فست بوت بر روی دستگاه های Mi A2/Mi A2 Lite می باشد .

اگر بتازگی دستگاه خود را  بروز رسانی کرده اید و مشکل عدم اتصال به وای فای و شبکه Mi A2/Mi A2 Lite را دارید راه حل شما فلش آخرین رام فست بوت بر روی دستگاه شما می باشد .

برای فلش رام فست بوت مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید .


پیش نیاز ها :

دانلود رام فست بوت مناسب گوشی ( Mi A1 )( Mi A2 Lite ) ( Mi A2 )( Mi A3 )


بعد دانلود رام ” Fastboot ” مناسب دستگاه خودتون ، رام دانلود شده را توسط این آموزش آموزش جامع فلش گوشی های شیائومی با نرم افزار Mi Flash Tools بر روی دستگاه خود فلش نمایید و در پایان هارد ریست که در بالا توضیح داده شده است را انجام دهید .


امیدوارم این آموزش برای دوستان مفید واقع شده باشد …

در صورت داشتن هرگونه سوال حتما زیر همین پست سوال خود را مطرح نمایید

موفق باشید ….


توجه :

این پست بصورت اختصاصی توسط ام آی فلش تهیه و نوشته شده است .

کپی برداری با نام و آدرس ام آی فلش بدون مانع می باشد.


…:: پیشنهاد : اگر به دنیای شیائومی علاقه مند هستید پیج اینستاگرام مارا فالوو کنید ( فالوو کردن ) ::…

مطالعه بیشتر