آموزش فلش گوشی های شیائومی + فلش دستی ، هارد ریست ، ریکاوری

آموزش فلش گوشی های شیائومی + فلش دستی ، هارد ریست ، ریکاوری

آموزش فلش گوشی های شیائومی ، مشکلات نرم افزاری در همه گوشی های موبایل دیده می شود ، در گوشی های شیائومی مسئله حل مشکلات نرم افزاری بوسیله فلش کردن گوشی شیائومی حل می شود ، علاوه بر حل مشکلات نرم افزاری بروز رسانی ، تغییر رام و رفع خاموشی گوشی از دیگر کاربرد های فلش گوشی های شیائومی می باشد . در این پست آموزش فلش زدن گوشی های شیائومی بوسیله برنامه Mi Flash می فلش را برای شما آماده کرده ایم با ما همراه باشید …

فهرست مطالب

بروز رسانی پست : ۱۴۰۰/۱۲/۱۲ آموزش صوتی خلاصه مراحل اضافه شد

بروز رسانی پست : ۹۸/۱۲/۲۹ – آموزش ویدئویی اختصاصی اضافه شد …

بروز رسانی پست : ۹۹/۰۴/۱۳ – توضیحات آموزش کاملتر و عکس های بیشتری اضافه شد

کاربرد های فلش کردن گوشی های شیائومی

 • حل مشکلات نرم افزاری ، باگ ها ، هنگ کردن در گوشی های شیائومی
 • حل مشکل بوتلوپ ، سافت بریک و یا گیر کردن بر روی لوگو
 • حل مشکل خاموشی و یا هارد بریک 
 • تغییر رام و فارسی سازی گوشی
 • حذف اکانت های گوشی
 • بروز رسانی دستگاه

راهنمای جامع فلش گوشی های شیائومی بوسیله نرم افزار Mi Flash Tools

قبل از شروع آموزش پیشنهاد میکنم فایل صوتی زیر را که خلاصه ای به زبان ساده از مراحل کار می باشد گوش کنید

 

در ابتدا نکته ای که باید بدونید اینه که ما برای تعویض رام چین به گلوبال شیائومی نیاز به رام های فست بوت ( Fastboot ) با پسوند .tgz  نیاز داریم و رام های ریکاوری ( Recovery ) با پسوند .zip به کار ما نمی آیند ، اگر شما فایل رام با پسوند zip در اختیار دارید از اموزش زیر باید اقدام به نصب آن نمایید :

آموزش جامع آپدیت شیائومی(xiaomi) / بروز رسانی گوشی شیائومی

آموزش فلش زدن گوشی های شیائومی

پیش نیاز ها :

 • مرحله اول : آنلاک بوتلودر گوشی

 • مرحله دوم : دانلود و اکستراکت رام 


رام دانلود شده را اکستراکت کرده و پوشه بدست آمده را داخل درایو سی قرار دهید ، داخل پوشه رام باید پوشه Image باشد .


نکته بسیار مهمی که خیلی از کاربران دقت نمیکنند :

محل قرار گیری فایل رام و برنامه میفلش دقیقا باید در شاخه درایو “C” باشد بدون هیچ پوشه اضافی ، بعضی دوستان روی دسکتاب قرار میدن فایل رام را در صورتی که خود دسکتاب هم پوشه محسوب می شود ،در تصویر زیر نحوه صحیح قرار گیری فایل رام و برنامه میفلش و محتویات داخل پوشه رام نشان داده شده است ، همچنین در ویدئوی سوم اختصاصی محل قرار گیری و نحوه آدرس دهی به برنامه و تنظیمات و مرحله نهایی زدن دکمه فلش آموزش داده شده است .

فلش گوشی های شیائومی

نکته: رام باید بصورت یک پوشه باشد اگر بعد از اکستراکت رام یک فایل بدون پسوند بود باید پسوند این فایل را به .Zip تغییر داده و دوباره آن را اکستراکت نمایید تا یک پوشه در اختیار شما قرار گیرد.

نکته ۲: برای نتیجه گیری بهتر و نداشتن ارور برای آدرس دهی فایل رام به برنامه طبق ویدئوی آموزش سوم آدرس بالای پوشه رام را کپی و داخل برنامه میفلش جایگذاری کنید .

نکته ۳ : اگر در اکستراکت فایل رام مشکل دارید از برنامه های دیگه فشرده سازی استفاده کنید گاهی اوقات برنامه زیپ منیجر کامپیوتر ها دچار مشکل میشه و پسوند فایل رام های شیائومی که .TGZ هست را درست اکستراکت نمیکنه .

 • مرحله سوم : تنظیمات برنامه و فلش گوشی


درایور ها و برنامه Mi Flash را از لینک بالا دانلود و نصب کنید .

گوشی را خاموش کرده و با نگه داشتن دگمه ولوم صدا و پاور به حالت فست بوت مود ببرید تا تصویری مانند تصویر زیر بر روی گوشی نمایان شود و گوشی را با کابل به کامپیوتر یا لپتاب خود متصل کنید

حالت fastboot فست بوت مود شیائومی

گزینه Rfresh در بالای برنامه را بزنید تا دستگاه جدید به برنامه اضافه شود

در پایین برنامه سه گزینه وجود دارد :

 • Save user data : اگر میخاهید فایل های شخصی و اطلاعات خود را نگه داشته و پاک نشوند تیک این گزینه را بزنید.
 • Clean all : تمامی اطلاعات پاک شده و گوشی بازگشت به تنظیمات کارخانه میشود.
 • Clean all and lock : تمامی اطلاعات پاک شده و گوشی اگر بوتلودرش آنلاک باشد دوباره لاک میشود.( این گزینه به هیچ وجه نباید انتخاب شود مگر اینکه قصد نصب رام مشابه با رام فعلی بر روی گوشی خودتون را دارید ) ( توضیح در پایین آموزش و فایل صوتی راهنما )

ادرس پوشه فای فلش را در برنامه Mi Flash طبق تصویر زیر با زدن بر روی گزینه Select بدهید .

بعد از انتخاب تیک ها و آدرس دهی پوشه رام گزینه Flash را بزنید تا عملیات فلش رام آغاز شود

برنامه Mi Flash

منتظر باشید تا عملیات ۱۰۰ % کامل شود و گزینه سبز رنگ با آرم موفق نمایان شود ، بالا آمدن گوشی بعد از فلش ممکن است کمی دیرتر باشد .

آموزش برنامه Mi Flash

عملیات فلش کردن حدود یک تا ۵ دقیقه زمان می برد اگر فورا درصد نصب به ۱۰۰% رسید فایل به درستی فلش نشده است و باید شما مراحل بالا را تکرار نمایید . اگر ارور دیگری دارید و موفق به فلش نشدید انتهای این پست را مطالعه نمایید .

نکته بسیار بسیار مهم :

شیائومی در بروز رسانی های جدید خود امکان بستن بوتلودر گوشی را بعد از فلش رام با منطقه جدید را بسته است بدین معنا که اگر فایل رامی که قصد نصب آن را دارید منطقه ای متفاوت دارد ( مثلا رام چین دارید و می خاهید رام گلوبال نصب کنید ) نباید تیک بستن بوتلودر را بزنید چون گوشی خاموش / بریک یا بر روی لوگو گیر می کند  پس قبل از زدن دکمه Flash دقت داشته باشید که به هیچ وجه تیک گزینه Clean all and lock را نزنید و به جای آن تیک اول یعنی Clean all را بزنید .

بعد از فلش بخوانید :

۱ . رام نصب شده در بروزرسانی های بعدی به رام قبلی بر نمی گردد و فقط بروز رسانی های رام جدید را از این پس دریافت خواهید کرد .

۲ . رام نصب شده با انجام بازگشت به تنظیمات کارخانه و یا ریست کردن پاک نمی شود .

۳ . اگر موفق به باز کردن بوتلودر گوشی خودتون نشدید می توانید از این روش آموزش فلش گوشی های شیائومی بدون آنلاک بوتلودر استفاده نمایید .

۴ . اگر حین عملیات فلش در برنامه میفلش با خطا یا اروری مواجه شدید می توانید از این پست استفاده نمایید : آموزش رفع ارور های Mi Flash

5 . فلش گوشی از این طریق تمامی اطلاعات شخصی شما را پاک می کند و اطلاعات قابل برگشت نمی باشد ، پیشنهاد میشه حتما طبق راهنمای ابتدای آموزش از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه نمایید .

ویدئوهای آموزش فلش گوشی های شیائومی با برنامه Mi Flash

آموزش ورژن قدیمی برنامه میفلش


آموزش ورژن جدید برنامه میفلش


فیلم آموزشی اختصاصی ام آی فلش کار با برنامه میفلش و محل قرار گیری فایل ها و برنامه Mi Flash

سوالات متداول پیرامون فلش گوشی های شیائومی

خیلی ها تصور می کنند فلش گوشی شیائومی به معنی تنظیم به کارخانه زدن و یا ریست فکتوری می باشد ، فلش گوشی های شیائومی به معنی فلش رام فست بوت بوسیله برنامه میفلش و کامپیوتر یا لپتاب می باشد .

فلش گوشی شیائومی بدون کامپیوتر امکان پذیر نمی باشد ، ماهیت رام فست بوت نیاز داشتن به پیش نیاز سیستم عامل ویندوز می باشد .

فلش دستی به معنی ریست فکتوری و یا بازگشت به کارخانه زدن گوشی شیائومی می باشد نه فلش بوسیله رام فست بوت

خیر گاهی اوقات به دلایل نامشخص برنامه تقریبا هنگ میکنه و پایان فلش را نمایش نمیده وبعد گذشت مدت زمان مشخص یک پیام به عنوان ارور به کاربر نمایش داده می شود ولی گوشی با موفقیت با رام جدید بالا میاد و هیچ مشکلی نداره وشما لازم نیست هیچ کاری انجام بدید ، در آینده هم مشکلی برای گوشی بوجود نخواهد آمد

کپی برداری از مطالب این آموزش به احترام کاربران مجاز می باشد 🙂

…:: پیشنهاد : اگر به دنیای شیائومی علاقه مند هستید پیج اینستاگرام مارا فالوو کنید ::…

جدیدترین اخبار ، رونمایی ها ، بروز رسانی ها و خواندنی های جذاب شیائومی بصورت لحظه ای

مطالعه بیشتر