آموزش تغییر فونت گوشی شیائومی

آموزش تغییر فونت گوشی شیائومی + آموزش تغییر سایز + ویدئو

آموزش تغییر فونت گوشی شیائومی یکی از مسائلی است که گاها کاربر با آن روبرو می شود . قطعا رابط کاربری MIUI دست کاربران خود را در بسیاری از موارد باز می گذارد که تغییر فونت هم یک از آن ها می باشد و شما می توانید بهترین فونت فارسی شیائومی را برای گوشی خود انتخاب کرده و از آن لذت ببرید . تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی با دو روش بسیار ساده انجام می شود که ما هر دو روش را کامل برای شما شرح داده ایم .

روش اول : تغییر فونت گوشی شیائومی بدون نیاز به برنامه جانبی

روش اول و ساده ترین روش در آموزش تغییر فونت گوشی شیائومی ، بدون استفاده از برنامه جانبی و با استفاده از خود دستگاه انجام می شود . این روش برای تغییر فونت گوشی شیائومی پوکو x3 تست شده و جواب داده است . مراحل آموزش را قدم به قدم و با دقت دنبال کنید .

  • قدم اول 

برای دانلود فونت گوشی شیائومی ، شما می بایست از بخش font در فروشگاه یا themes خود موبایل اقدام کنید . در حالت عادی برنامه themes و طبعا بخش font را مشاهده نمی کنید ، چون این قابلیت برای کشور ایران در دسترس نمی باشد . پس شما باید در مرحله اول کشورتان را به اندونزی یا هند تغییر دهید . برای این کار وارد بخش additional setting ( تنطیمات بیشتر ) در تنطیمات شده و سپس وارد region ( منطقه ) شوید.

آموزش تغییر فونت گوشی شیائومی
آموزش تغییر فونت گوشی شیائومی
آموزش تغییر فونت گوشی شیائومی
آموزش تغییر فونت گوشی شیائومی
  • قدم دوم 

اکنون می توانید وارد برنامه themes شده و در تب پایین گزینه font را مشاهده کنید . روی font کلیک کنید و از بخش جستجو فونت مورد نظر خود را بیابید . اگر به دنبال تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی خود هستید ، می توانید از بخش سرچ farsi را جستجو کنید . همچنین برای تغییر فونت شیائومی به ایفون می توانید از بخش سرچ ios را جستجو کنید .

آموزش تغییر فونت گوشی شیائومی
آموزش تغییر فونت گوشی شیائومی
  • قدم سوم

به منظور دانلود فونت برای گوشی شیائومی ، وقتی فونت مورد نظر را پیدا کردید ، روی آن کلیک کرده و آن را با گزینه free دانلود کنید . سپس روی apply ( جایگذازی ) کلیک کنید . برای راه اندازی فونت دستگاه از شما اجازه برای rebot شدن می خواهد . روی rebot ( راه اندازی دوباره ) کلیک کرده و از فونت جدید گوشی خود لذت ببرید …

آموزش تغییر فونت گوشی شیائومی
آموزش تغییر فونت گوشی شیائومی
آموزش تغییر فونت گوشی شیائومی

ویدئو تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی

در ویدئوی زیر یکبار دیگه تمام مراحل آموزش رو برای شما اجرا کرده ایم .

روش دوم : تغییر فونت گوشی شیائومی با برنامه جانبی

پیشنهاد ما به شما استفاده از روش اول است . اما اگر به هر دلیلی میخواهید از برنامه تغییر فونت گوشی استفاده کنید ، در ادامه نرم افزار zfont را برای تغییر فونت گوشی شیائومی با برنامه به شما معرفی می کنیم .

  • نرم افزار zfont
تغییر فونت گوشی شیائومی با برنامه zfont نیز انجام پذیر است . برای استفاده از برنامه zfont باید فونت مورد نطر خود را با فرمت ttf دانلود کرده و در گوشی داشته باشید . سپس آن را در برنامه اپلای می کنید . بعد از آن فونت مورد نظر در بخش themes گوشی ذخیره شده و همانجا می توانید آن را انتخاب کنید . نسخه مود این نرم افزار را می توانید از لینک زیر دانلود کنید . جهت دانلود zfont با لینک مستقیم از لینک های زیر استفاده کنید .

تغییر سایز فونت در گوشی شیائومی

برای تغییر سایز فونت پیام در گوشی شیائومی شما احتیاج به هیچ گونه برنامه خاصی ندارید . کافیست در بخش تنظیمات وارد بخش display  و گزینه text size را انتخاب کنید . در این قسمت با پیشنمایش های موجود می توانید سایز مورد نظر خود را بر روی گوشی اعمال کنید .

آموزش تغییر سایز گوشی شیائومی
آموزش تغییر سایز گوشی شیائومی
آموزش تغییر سایز گوشی شیائومی
آموزش تغییر سایز گوشی شیائومی

سوالات متداول تغییر فونت گوشی شیائومی

شما می توانید طبق آموزش اول پیش رفته و در بخش سرچ xiaomi را جستجو کنید و همان فونت اولیه شیائومی را نصب کنید .

بله . همانطور که گفته شد می توانید طبق آموزش ios را جستجو کنید و از فونت های آیفون استفاده کنید .

مطالعه بیشتر