آموزش تغییر فونت گوشی شیائومی + آموزش تغییر سایز + ویدئو

آموزش تغییر فونت گوشی شیائومی + آموزش تغییر سایز + ویدئو

آموزش تغییر فونت گوشی شیائومی یکی از مسائلی است که گاها کاربر با آن روبرو می شود . قطعا رابط کاربری MIUI دست کاربران خود را در بسیاری از موارد باز می گذارد که تغییر فونت هم یک از آن ها می باشد و شما می توانید بهترین فونت فارسی شیائومی را برای گوشی خود انتخاب کرده و از آن لذت ببرید . تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی با دو روش بسیار ساده انجام می شود که ما هر دو روش را کامل برای شما شرح داده ایم .

فهرست مطالب این آموزش

روش اول : تغییر فونت گوشی شیائومی بدون نیاز به برنامه جانبی

روش اول و ساده ترین روش در آموزش تغییر فونت گوشی شیائومی ، بدون استفاده از برنامه جانبی و با استفاده از خود دستگاه انجام می شود . این روش برای تغییر فونت گوشی شیائومی پوکو x3 تست شده و جواب داده است . مراحل آموزش را قدم به قدم و با دقت دنبال کنید .

قدم اول : برای دانلود فونت گوشی شیائومی ، شما می بایست از بخش font در فروشگاه یا themes خود موبایل اقدام کنید . در حالت عادی برنامه themes و طبعا بخش font را مشاهده نمی کنید ، چون این قابلیت برای کشور ایران در دسترس نمی باشد . پس شما باید در مرحله اول کشورتان را به اندونزی یا هند تغییر دهید . برای این کار وارد بخش additional setting ( تنطیمات بیشتر ) در تنطیمات شده و سپس وارد region ( منطقه ) شوید.

change xiaomi font

قدم دوم : اکنون می توانید وارد برنامه themes شده و در تب پایین گزینه font را مشاهده کنید . روی font کلیک کنید و از بخش جستجو فونت مورد نظر خود را بیابید . اگر به دنبال تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی خود هستید ، می توانید از بخش سرچ farsi را جستجو کنید . همچنین برای تغییر فونت شیائومی به ایفون می توانید از بخش سرچ ios را جستجو کنید .

change xiaomi font5

قدم سوم : به منظور دانلود فونت برای گوشی شیائومی ، وقتی فونت مورد نظر را پیدا کردید ، روی آن کلیک کرده و آن را با گزینه free دانلود کنید . سپس روی apply ( جایگذازی ) کلیک کنید . برای راه اندازی فونت دستگاه از شما اجازه برای rebot شدن می خواهد . روی rebot ( راه اندازی دوباره ) کلیک کرده و از فونت جدید گوشی خود لذت ببرید …

change xiaomi font4

ویدئو تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی

در ویدئوی زیر یکبار دیگه تمام مراحل آموزش رو برای شما اجرا کرده ایم .

روش دوم : تغییر فونت گوشی شیائومی با برنامه جانبی

پیشنهاد ما به شما استفاده از روش اول است . اما اگر به هر دلیلی میخواهید از برنامه تغییر فونت گوشی استفاده کنید ، در ادامه نرم افزار zfont را برای تغییر فونت گوشی شیائومی با برنامه به شما معرفی می کنیم .

  • استفاده از نرم افزار zfont

تغییر فونت گوشی شیائومی با برنامه zfont نیز انجام پذیر است . برای استفاده از برنامه zfont باید فونت مورد نطر خود را با فرمت ttf دانلود کرده و در گوشی داشته باشید . سپس آن را در برنامه اپلای می کنید . بعد از آن فونت مورد نظر در بخش themes گوشی ذخیره شده و همانجا می توانید آن را انتخاب کنید . نسخه مود این نرم افزار را می توانید از لینک زیر دانلود کنید . جهت دانلود zfont با لینک مستقیم از لینک های زیر استفاده کنید .

آموزش تغییر سایز فونت در گوشی شیائومی

برای تغییر سایز فونت پیام در گوشی شیائومی شما احتیاج به هیچ گونه برنامه خاصی ندارید . کافیست در بخش تنظیمات وارد بخش display  و گزینه text size را انتخاب کنید . در این قسمت با پیشنمایش های موجود می توانید سایز مورد نظر خود را بر روی گوشی اعمال کنید .

تغییر فونت گوشی های شیائومی ، پوکو و ردمی

سوالات متداول

شما می توانید طبق آموزش اول پیش رفته و در بخش سرچ xiaomi را جستجو کنید و همان فونت اولیه شیائومی را نصب کنید .

بله . همانطور که گفته شد می توانید طبق آموزش ios را جستجو کنید و از فونت های آیفون استفاده کنید .

مراحل تغییر فونت در گوشی های پوکو مانند سایر برند های Redmi و Mi می باشد و مراحل کار تفاوتی نمیکند

بخش فونت گوشی های شیائومی داخل برنامه تم ها می باشد ، اگر برنامه تم ها برای شما نمایش داده نمی شود آموزش بالا را مطالعه نمایید

مطالعه بیشتر