رم مجازی شیائومی

رم مجازی شیائومی

رم مجازی شیائومی یکی از مسائلی است که ترند جهانی شده است . رم یکی از مهم ترین اجزای سخت افزاری موبایل است که در عملکرد و سرعت آن تاثیر بسزایی دارد . قطعا برای اجرای بازی های سنگین احتیاج به سرعت و در نتیجه رم بالا دارید . عدد ایده آل برای برای رم گوشی بین ۲ تا ۴ گیگابایت می باشد که کمتر از آن نشانه مدلی کند از گوشی است . همچنین این عدد برای گوشی های بالارده ۶ تا ۸ گیگابایت می باشد .

یکی از اصلی ترین و اساسی ترین وظایف رم ، پردازش گرافیکی است . در واقع اگر در اجرای یک بازی و یا برنامه سنگین و پر حجم دچار لَگ و یا کندی اجرا می شود ، نشان دهنده این است که گرافیک بازی به صورت درستی پردازش نمی شود و این مسئله نشان می دهد که دستگاه شما رم کافی برای اجرای این بازی یا برنامه را ندارد .

رم مجازی شیائومی

رم مجازی چیست ؟

در واقع رم مجازی قابلیتی است که با فعال کردن آن بخشی از حافظه معمولی گوشی شما برای افزایش مقدار موثر RAM مورد استفاده قرار می گیرد . این قایلیت ابتدا فقط برای دستگاه های روت شده قابل انجام بود اما پس از مدتی برند های سازنده گوشی تصمیم به جایگذاری این قابلیت در رابط کاربری گوشی های خود گرفتند .

مانند هر برند دیگر ، رم برای گوشی شیائومی هم یک مسئله مهم به شمار می رفت ، به همین منظور برند شیائومی تصمیم به راه اندازی یک قابلیت جذاب به نام Memory extension ( رم مجازی ) گرفت . این قابلیت همزمان با انتشار MIUI 12.5 معرفی شد و برای اولین بار برای گوشی redmi note 10 pro 5g منتشر و کم کم به اکثر گوشی های شیائومی حتی گوشی های میانرده راه پیدا کرد ، اما با این حال هنوز تمام گوشی های شیائومی این قابلیت را ندارند .

برای مدیریت رم شیائومی خود و افزایش سرعت و کارایی آن در موارد خاص مثل اجرای بازی های سنگین  (اگر گوشی شما از این قابلیت پشتیبانی می کند) می توانید با آموزش زیر اقدام به فعالسازی رم مجازی کنید.

نحوه فعال سازی رم مجازی شیائومی

شما خیلی ساده می توانید این گزینه را فعال کنید . برا فعالسازی رم مجازی شیائومی ابتدا وارد بخش settings (تنظیمات) شده و وارد بخش Additional Settings (تنظیمات بیشتر) شوید . سپس به بخش Memory Extension (باز کردن حافظه) رفته و آن را فعال کنید . بعد از فعالسازی به دستگاه خود اجازه rebot (راه اندازی دوباره) بدهید .

رم مجازی شیائومی
رم مجازی شیائومی
رم مجازی شیائومی

لیست گوشی های پشتیبانی کننده رم مجازی شیائومی

تمام گوشی هایی که اپدیت MIUI 12.5 را دریافت کرده اند و به چیپست‌های اسنپدراگون ۸۸۸، ۸۷۰ و ۸۶۵ مجهزند مانند رم مجازی شیائومی poco x3 pro ، از این قابلیت بهره می برند . توجه داشته باشید این قابلیت برای گوشی هایی با حافظه داخلی ۱۲۸ گیگ به بالا تا ۳ گیگابایت و برای گوشی های زیر ۱۲۸ گیگ ۱ الی ۲ گیگابایت رم را افزایش می دهد .

سوالات متداول رم مجازی شیائومی

رم مجازی چیست ؟

رم مجازی شیائومی قابلیتی است که با فعال کردن آن ، بخشی از حافظه داخلی گوشی کسر شده و به حافظه رم اضافه می شود . با فعالسازی این قابلیت سرعت و کارایی رم گوشی شما بالا می رود .

رم مجازی شیائومی کجاست ؟

در گوشی های پشتیبانی کننده از این قابلیت شما می توانید با مراجعه به تنظیمات و سپس تنظیمات بیشتر ، گزینه رم مجازی (Memory extension) را پیدا کرده و آن را فعال کنید .

کدام گوشی ها از قابلیت رم مجازی پشتیبانی می کنند ؟

یه طور کلی تمام گوشی هایی که اپدیت MIUI 12.5 را دریافت کرده اند و به چیپست‌های اسنپدراگون ۸۸۸، ۸۷۰ و ۸۶۵ مجهزند ، این قابلیت را دارا می باشند .

مطالعه بیشتر