آپدیت MIUI 13.1 شیائومی

آپدیت MIUI 13.1 شیائومی

آپدیت MIUI 13.1 شیائومی در زمانی که همگی منتظر MIUI 13.5 بودیم ، منتشر شد و نوعی غافلگیری توسط شرکت شیائومی بود . رابط کاربری MIUI 13.1 مبتنی بر اندروید ۱۳ برای بعضی از مدل های پرچمدار شیائومی منتشر شده است . گوشی های سری ۱۲ شیائومی یعنس Xiaomi 12 و Xiaomi 12 Pro اولین دریافت کننده های آپدیت اندروید ۱۳ بودند .

ویژگی های MIUI 13.1

متاسفانه اطلاعات دقیقی از ویژگی ها و تغییرات MIUI 13.1 در دسترس نیست ، در واقع هنوز شیائومی وجود MIUI 13.1 را تائید نکرده است که آن هم می تواند به دلیل این باشد که شیائومی خود را آماده معرفی MIUI 13.5 یا MIUI 14 می کند . با این وجود انتظار می رود که MIUI 13.1 تمام ویژگی های MIUI 13 را داشته باشد و تفاوت چندانی نداشته باشد ؛ مهم ترین تفاوت و  ویژگی MIUI 13.1 استفاده از نسخه چهارم بتای اندروید ۱۳ ( Android 13 Beta 4 ) است .

هنوز معلوم نیست آپدیت MIUI 13.1 برای چه گوشی هایی منتشر می شود ، بنابراین نمی توان لیست گوشی هایی که MIUI 13.1 را دریافت می کنند را منتشر کرد اما با وجود اینکه ابتدا برای سری ۱۲ شیائومی منتشر شده است می توانیم انتظار داشته باشیم که این آپدیت برای برخی از گوشی های پرچمدار شیائومی منتشر خواهد شد .

با نگاهی به گذشته و آبدیت قبلی شیائومی یعنی MIUI 12 می توان مسیر انتشار آبدیت های آینده را تا جدودی مشخص کرد ، در آبدیت قبلی بعد از انتشار می یو آی ۱۲ بیلد بعدی MIUI 12.1.X بود و درست زمانی بود که همه در آن زمان منتظر انتشار اندروید ۱۱ بودند و این آبدیت همراه با اندروید ۱۱ منتشر شد و بعد از آن بیلد MIUI 12.5.X منتشر  شد ، پس ما هم در تیم ام آی فلش انتظار داریم بعد از این آبدیت شاهد آبدیت MIUI 13.5 باشیم .

دانلود MIUI 13.1

همانطور که گفته شد در حال حاضر گوشی های ( شیائومی ۱۲ و شیائومی ۱۲ پرو ) این آپدیت را دریافت می کنند . شما می توانید بیلد های زیر را دانلود کنید و آن ها را روی گوشی خود نصب کنید . این بیلد ها با حجم ۵ گیگ و بر اساس نسخه بتای سومِ اندروید ۱۳ بارگذاری و منتشر شده اند .

نحوه نصب MIUI 13.1

این آبدیت بصورت فایل ریکاوری با پسوند .Zip منتشر شده است و درواقع نوعی رام یا فریمور ریکاوری می باشد ، روش نصب آبدیت MIUI 13.1  و اندروید ۱۳ نیز بسیار ساده و از طریح محیط کاستوم ریکاوری می باشد ، از طریق آموزش زیر می توانید مراحل نصب آبدیت اندروید ۱۳ را بصورت قدم به قدم مشاهده نمایید 

عکس های زیر تنها عکس ها و اسکرین شات های موجود از آپدیت MIUI 13.1 شیائومی هستند که منتشر شده اند . بیلدهای جدید تنها روی دستگاه‌هایی نصب می‌شوند که در کشور چین در برنامه بتای MIUI ثبت نام کرده باشند .

آپدیت MIUI 13.1 شیائومی
آپدیت MIUI 13.1 شیائومی
آپدیت MIUI 13.1 شیائومی

در این پست با توجه به اطلاعات و دیتا های در دسترس به بررسی آپدیت MIUI 13.1 شیائومی پرداختیم . فایل ها و بیلد های این پست تنها فایل ها از این آپدیت هستند که منتشر شده اند ؛ در صورت انتشار فایل جدید برای مدل های دیگر ، این پست آپدیت خواهد شد ، همچنین شما می توانید جهت مشاهده لیست گوشی های شیائومی که اندروید ۱۳ را دریافت کرده اند پست زیر را مطالعه نمایید :

اندروید ۱۳ برای شیائومی

مطالعه بیشتر