پایان انتشار نسخه بتا یا Developer رابط کاربری MIUI

پایان انتشار نسخه بتا رابط کاربری MIUI

شیائومی بصورت رسمی طی پستی در بخش Mi Commuinity از پایان انتشار نسخه بتا رابط کاربری MIUI خود خبر داد . شیائومی دلیل این تغییر را تکامل بالای رام های خود و نارضایتی کاربران از باگ های موجود در رام های نسخه BETA یا Developer Rom اعلام کرده است .

نسخه بتا رابط کاربری MIUI

اگر از کاربران گوشی های شیائومی باشید با تنوع بالای رام های شیائومی آشنا هستید . رام های گوشی های شیائومی علاوه بر موقعیت مکانی به دو دسته پایدار (Stabe) و آزمایشی (Developer) تقسیم بندی می شوند . رام های دولوپر شیائومی رام های توسعه یافته نسخه پایدار هستند که دارای امکانات بیشتر بصورت آزمایشی می باشند و همیشه یک قدم جلوتر از رام پایدار ارائه می شوند و با تست عملکرد آنها رام پایدار بعدی تهیه می شود ، این رام ها به دلیل ساختار آزمایشی همواره با باگ هایی همراه می باشند از این رو کاربرانی که به دنبال امکانات بیشتر به طور مثال نسخه اندروید بالاتر برای دستگاه خود هستند از این رام ها استفاده می کنند که به دلیل وجود باگ های نرم افزاری دچار مشکلات متعددی می شوند و این امر باعث نارضایتی این کاربران شده است ، با پیشرفت روزبروز رام های ساخته شده شده توسط کمپانی شیائومی و نسخه های جدید رابط کاربری MIUI شیائومی کم کم نیاز به رام های آزمایشی دولوپر کمتر شده و شیائومی تصمیم به قطع توزیع رام های دولوپر برای کاربران گرفته است .

طبق اعلام رسمی شیائومی رام های Developer  فقط تا تاریخ یکم ژوئیه ۲۰۱۹ در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت و از آن پس این رام ها از سایت حذف می شوند .

  • یکی دیگر از عوامل بیان شده توسط Xiaomi عدم همکاری توسعه دهندگان برای توسعه و رفع مشکلات رابط های MIUI بیان شده است .

مطالعه بیشتر