دوربین سلفی زیر نمایشگر شیائومی

دوربین سلفی مخفی زیر صفحه نمایش شیائومی

تکنولوژی دوربین سلفی زیر نمایشگر شیائومی را ببینید …

شیائومی صبح امروز ویدئویی چند ثانیه ای از دمویی از تست دوربین سلفی زیر نمایشگر خود منتشر کرد ، به گفته کاربران اولین بار قرار است این تکنولوژی در سری گوشی های Mi 9 به کار گرفته شود دلیل این امر تست و مقایسه این تکنولوژی در کنار یکی از گوشی های همین سری می باشد . با اختراع این دوربین های جدید در کنار تکنولوژی اثر انگشت زیر نمایشگر از این پس می توانیم شاهد صفحه نمایشگر هایی کاملا تمام صفحه در گوشی های هوشمند باشیم .

Xiaomi-Underdisplay-camera

تکنولوژی دوربین سلفی مخفی در زیر نمایشگر ابتدا چند روز پیش توسط کمپانی چینی دیگر یعنی اوپو رونمایی و معرفی شد و شیائومی هم بالافاصله نمونه ای از این نسل دوربین های تلفن های همراه را ارائه داد .

دوربین سلفی زیر نمایشگر شیائومی

 

خیلی از کارشناسان بر این باورند شیائومی زودتر از اوپو به این تکنولوژی دست یافته بود ولی اوپو پیش دستی کرده و زودتر این تکنوژوزی را ارائه داده است و دلیل ویدئویی که شیائومی بالافاصله یک روز بعد از این گوشی خود منتشر کرده همین موضوع می باشد .

مانند تکنولوژی اثر انگشت زیر صفحه نمایش که شیائومی اولین بنیان گذار آن بود دوربین سلفی مخفی زیر صفحه نمایش هم بحث جدیدی است که مدتی است مورد توجه کمپانی های سازنده گوشی های تلفن همراه قرار گرفته و از چندی پیش شرکت های مختلف اخباری از تولید این نوع دوربین ها منتشر کرده بوند / کیفیت تصویر در این نوع از دوربین ها بسیار مورد اهمیت می باشد زیرا صفحه نمایش های مورد استفاده در این تکنوژی که اغلب سوپر آمولد می باشند رنگ ها را بسیار عمیق و پر رنگ نشان میدهند و این امر باعث ایجاد سایه در تصاویر و فیلم های گرفته شده با دوربین سلفی زیر نمایشگر شیائومی می شود .

دوربین سلفی زیر نمایشگر شیائومی

کارشناسان و تحلیل گران صنعت گوشی های همراه بر این باورند تکنولوژی دوربین سلفی زیر نمایشگر هنوز جای کار دارد و باید روی این تکنولوژی زمان بیشتری کار شود و زمان ارائه این نوع دوربین ها را نیمه دوم سال میلادی جاری پیش بینی کردند .

در ادامه می توانید ویدئوی منتشر شده از دوربین زیر نمایشگر شیائومی را مشاهده نمایید .

مطالعه بیشتر