بهینه سازی باتری شیائومی

بهینه سازی و افزایش عمر باتری شیائومی

بهینه سازی باتری شیائومی یکی از موارد و چالش هایی است که اکثر کاربران به دنبال آموزش آن هستند. از آن جایی که کاربران در طول روز استفاده زیادی از گوشی های اندرویدی خود می کنند ، به دنبال این هستند که مصرف باتری خود را بهینه تر کرده و عمر باتری خود را افزایش بدهند .

برند شیائومی در زمینه باتری بسیار عالی کار کرده است و باتری های موبایل های شیائومی از سایر برند های رقیب توان شارژ دهی یا طول عمر بیشتری دارند ، به طوریکه در تست هایی که در این زمینه انجام شده است ، توانسته سربلند باشد . در این مقاله انواع روش های بهینه سازی باتری شیائومی نوت ۸ و بهینه سازی باتری شیائومی پوکو x3 و البته سایر برند ها را به شما آموزش می دهیم.

بهینه سازی و افزایش عمر باتری شیائومی

روش های بهینه سازی باتری شیائومی

قطعا خیلی از مسائل و اتفاقات خواسته یا ناخواسته در گوشی شما می افتد که باعث کاهش کارایی و عمر باتری می شود . با انجام روش های زیر ؛ می توانید تا حد بسیار زیادی از این اتفاق جلوگیری کرده و به بهینه سازی باتری شیائومی خود کمک کنید . با ما همراه باشید …

  • خاموش کردن wifi – gps – data – Bluetooth در مواقع عدم استفاده

بسیار واضح و بدیهی است که در صورتی که استفاده ای از ( wifi – gps – data – Bluetooth ) خود ندارید ؛ آن هارا خاموش نگه دارید . تمام این موارد باتری قابل توجهی مصرف می کنند پس فقط در مواقع نیاز از آن ها استفاده کنید .

  • روشن کردن بهینه ساز باتری ( battery saver )

یکی دیگر از روش های افزایش طول عمر باتری گوشی شیائومی ، استفاده از گزینه بهینه سازی باتری (battery saver) است .  با فعال کردن این گزینه استفاده از برنامه های اضافی که در پس زمینه وجود دارد ، کاهش داده و مصرف باتری را کاهش می دهد . برای این کار در settings یا تنطیمات گزینه باتری و کارایی (battery & performance)  را انتخاب کرده و سپس گزینه بهینه ساز باتری ( battery saver ) را فعال کنید. همچنین همانطور که مشخص است ، شما می توانید این گزینه را برای هر برنامه به طور جداگانه هم فعال کنید .

بهینه سازی و افزایش عمر باتری شیائومی
بهینه سازی و افزایش عمر باتری شیائومی
بهینه سازی و افزایش عمر باتری شیائومی
  • فعال کردن Ultra Battery Saver در miui12

در مواقع خیلی ضروری که به شارژر و یا برق دسترسی ندارید و می خواهید گوشی خود را برای موارد ضروری روشن نگه دارید ، می توانید از این گزینه استفاده کنید . با فعال کردن این گزینه شما می‌توانید حداکثر ۶ برنامه به غیر از پیشفرض تلفن، مخاطبین و برنامه پیام اضافه کنید. شما می توانید این گزینه را در قسمت battery saver فعال کنید . 

(توجه داشته باشید این قابلیت در miui12 به بالا وجود دارد)

  • کاوش در اپلیکیشن های گوشی

علت زود خالی شدن باتری گوشی شیائومی ، می تواند به مسائل متفاوتی که از اپلیکیشن های مختلف نصب شده روی گوشی شما است ، مربوط شود . مثلا اگر شما اهل بستن برنامه ها در مواقع عدم استفاده نیستید ، قطعا عمر مفید باتری شما کاهش می یابد . یا مثلا بعضی از اپلیکشن ها دسترسی های اضافی از شما می گیرند که می تواند در مصرف باتری تاثیر بگذارد . خلاصه شما باید تمام مسائل مربوط به نرم افزار های نصب شده بر روی گوشی خود را بررسی کنید .

  • انجام بروز رسانی سیستمی 

اگر آخرین نسخه miui بر روی گوشی موبایل شما نصب نیست ، حتما آن را به آخرین نسخه موجود بروز رسانی کنید . گاهی ممکن است نسخه miui نصب شده ، خرابی هایی داشته باشد که بر روی عملکرد باتری شما تاثیر بگذارد .

برنامه بهینه سازی باتری شیائومی

برنامه های پیشنهادی ما برای بهینه سازی فوق العاده باتری ، دو برنامه ی DU Battery Saver و Hibernator Pro  است . این ۲ برنامه دو کارایی متفاوت جهت بهینه سازی برای شما انجام می دهند که هر کدام از آن ها را جداگانه برای شما توضیح می دهیم . این برنامه ها توسط تیم ما جهت بهینه سازی باتری شیائومی نوت ۸ تست شده و نتیجه آن بسیار مثبت بوده است .

۱- برنامه DU Battery Saver

به جرئت می توان گفت یکی از بهترین و قدرتمند ترین برنامه های مدیریت باتری ، نرم افزار DU Battery Saver است . این اپلیکیشن با امکانات و آپشن های زیاد خود مدیریت باتری گوشی شما را به عهده می گیرد و می تواند تا ۷۰ درصد مصرف باتری شما را کاهش داده و به افزایش عمر آن کمک کند . جهت آشنایی بیشتر و دانلود ، روی لینک زیر کلیک کنید .

دانلود DU Battery Saver با لینک مستقیم

۲- برنامه Hibernator Pro 

یکی دیگر از برنامه های دیگر که به شما در بهینه سازی باتری کمک می کند ، نرم افزار Hibernator Pro است . این برنامه جزء برنامه های force stop است . همانطور که گفته شد از مهم ترین علت هایی که باتری گوشی شما زود خالی می شود ، برنامه های استارتاپ و اجرا شده در پس زمینه هستند . در اکثر مواقع شما هیچ استفاده ای از این برنامه ها ندارید و باز بودن آن ها فقط باعث اشغال شدن فضای رم و افزایش مصرف باتری شده است . این برنامه به شما کمک می کند که این مسئله را به صورت اختصاصی و هوشمند کنترل کرده و در نتیجه به افزایش طول عمر باتری خود کمک کنید . جهت توضیحات بیشتر و دانلود بر روی لینک زیر کلیک کنید .

دانلود Hibernator Pro با لینک مستقیم

تست سلامت باتری گوشی شیائومی

بررسی وضعیت سلامت باتری گوشی هم یکی از مسائلی است که شاید شما بخواهید از آن اطلاع پیدا کنید . همانطور که گفته شد مدت زمان شارژ دهی باتری امر بسیار مهمی است که گاهی کاهش قابل ملاحظه ای پیدا می کند و در نتیجه این امر ، طول عمر باتری کاهش می یابد . در اینجا به شما آموزش می دهیم که چگونه از وضعیت سلامت باتری گوشی خود مطلع شوید .

کد تست سلامت باتری شیائومی

برند شیائومی کد خاصی برای بررسی وضعیت باتری قرار داده است . شما می توانید با شماره گیری *#*#۶۴۸۵#*#* (ستاره – مربع – ستاره – مربع – ۶۴۸۵ – مربع – ستاره – مربع – ستاره) از این امر مطلع شوید . بعد از شماره گیری شما با صفحه زیر مواجه می شوید :

کد بهینه سازی و افزایش عمر باتری شیائومی

همانطور که مشاهده می کنید کد ها و data های متفاوتی وجود دارد ولی لازم به دانستن تمام آن ها نیست؛ آنچه برای ما مهم است MF_02 و MB_06 است .  MF_02 وضعیت باتری موبایل شما را توصیف می کند و MB_06 تعداد چرخه های شارژ را نشان می دهد . عدد مطلوب چرخه های شارژ شدن گوشی زیر ۶۰۰ است . معمولا بعد از آن عمر مفید باتری کم شده و کارایی آن کاهش پیدا می کند . همچنین باید توجه داشته باشید برای خرید گوشی کار کرده ، این عدد نباید بالاتر از ۴۰۰ باشد .

برنامه تست سلامت باتری

همچنبن برنامه های زیادی برای تست سلامت باتری نیز وجود دارد ، برنامه تست باتری گوشی Battery Guru یکی از آن هاست . این برنامه در کنار این که اطلاعات و data های باتری را به شما نشان می دهد ، نکات مفیدی هم به کاربر ارائه می دهد که بسیار کمک کننده است و به شما در افزایش طول عمر باتری کمک می کند . شما با لینک زیر می توانید این برنامه را از گوگل پلی دانلود کنید .

در این مقاله سعی کردیم با رائه روش ها و برنامه های متعدد و گوناگون به بهینه سازی و افزایش طول عمر باتری گوشی شیائومی به شما کمک کنیم . اگر با اجرای دقیق نکات این مقاله ، باز هم باتری گوشی شما مشکل داشت باید با توجه به مدل گوشی تان به فکر تعویض باتری آن باشید …

سوالات متداول پیرامون بهینه سازی باتری گوشی های اندرویدی …

بهینه سازی باتری یعنی چه ؟

به مجموعه اعمالی که باعث کاهش مصرف باتری و در نتیجه افزایش عمر مفید و افزایش کارایی آن می شود ، بهینه سازی باتری گفته می شود . اکثر گوشی های امروزی گزینه ای تحت این عنوان در رابط کاربری خود دارند که با فعال کردن آن این امر انجام می شود .

بهینه سازی باتری خوب است یا بد ؟

فعال کردن بهینه ساز باتری و انجام شدن فعالیت های آن مخصوصا زمان هایی که استفاده کمتری از گوشی خود دارید ، می تواند بسیار مفید باشد و همانطور که گفته شد باعث می شود در طولانی مدت کارایی باتری شما حفظ شود .

آیا حالت بهینه ساز باتری برای گوشی ضرر دارد ؟

خیر . در مواردی که شما از این قابلیت استفاده می کند هیچ مشکل خاصی برای گوشی تان پیش نمی آید و ضرری برای موبایل ندارد .

چگونه بهینه سازی باتری را غیر فعال کنیم ؟

برای این کار در settings یا تنطیمات گزینه باتری و کارایی (battery & performance)  را انتخاب کرده و سپس گزینه بهینه ساز باتری ( battery saver ) را روی حالت off ( خاموش ) بگذارید .

کد تست سلامت باتری شیائومی چیست ؟

 شما می توانید با شماره گیری *#*#۶۴۸۵#*#* (ستاره – مربع – ستاره – مربع – ۶۴۸۵ – مربع – ستاره – مربع – ستاره) از وضعیت باتری خود اطلاع پیدا کنید .

مطالعه بیشتر