حذف بخش other در گوشی شیائومی

حذف بخش other در حافظه داخلی گوشی شیائومی و افزایش حافظه

حذف بخش other در گوشی شیائومی یکی از چالش هایی است که کاربران گوشی های شیائومی با آن مواجه هستند . همه بخش ها در حافظه گوشی قابل حذف شدن هستند بجز دو بخش other  و برنامه های سیستمی . در واقع کاربر بعد از مدتی استفاده از گوشی با مشکل پر شدن حافظه گوشی خود مواجه می شود. برای حل مشکل پر شدن حافظه گوشی شیائومی می توانیم فایل های اضافی بخش other را حذف کنیم .

حذف بخش other در گوشی شیائومی

other در حافظه گوشی شیائومی چیست ؟

قبل از آموزش باید به این مسئله بپردازیم که اصلا other در حافظه گوشی چیست ؟ اپلیکیشن های شبکه های اجتماعی مانند واتساپ ، تلگرام ، اینستاگرام ، فیسبوک و … یک کپی برای تمامی عکس و فیلم هایی که در آن ها مشاهده می کنید به صورت جداگانه در پوشه other ذخیره می کند ، پس روز به روز و با استفاده شما از این برنامه ها بر حجم بخش other افزوده می شود .

از دیگر فایل هایی که در other ذخیره می شود می توان به فایل های آرشیوی ، دانلود ها از اینترنت و کش برنامه های مختلف اشاره کرد . البته در نسخه های قبلی MIUI اسناد ها هم در این پوشه قرار می گرفتند ، اما در MIUI 12 به بعد بخش جداگانه ای برای آن ها تعبیه شده است . 

آموزش حذف حافظه other در شیائومی

همانطور که گفته شد حذف حافظه other در اندروید و شیائومی در حالت معمول امکان پذیر نیست . در ادامه به شما آموزش می دهیم چگونه پوشه other را در MIUI 12 حذف کنید و از پر شدن حافظه گوشی شیائومی جلوگیری کنید .  

  • قدم اول 

ابتدا شما باید تمام فایل های اضافی و غیر ضروری را حذف کنید . برای این کار ابتدا به بخش security (امنیت) رفته و وارد cleaner (پاکسازی کننده) شوید . بعد از پردازش شدن فایل ها روی Clear cache (پاکسازی) کلید کنید .

حذف بخش other در گوشی شیائومی
حذف بخش other در گوشی شیائومی
حذف بخش other در گوشی شیائومی
  • قدم دوم

اپلیکیشن Storage Analyzer & Disk Usage از لینک زیر دانلود و نصب کنید .

دانلود نرم افزار storage analyzer & disk usage با لینک مستقیم 

  • قدم سوم

برای حذف حافظه other در گوشی خود ، از تب های بالای نرم افزار گزینه STORAGE STATISTICS را انتخاب کرده و کمی ممتطر بمانید تا نرم افزار دستگاه شما را آنالیز کند، سپس روی OTHER کلیک کنید . ( اگر OTHER را مشاهده نکردید ، روی view all types کلیک کنید تا نمایش داده شود )

حذف بخش other در گوشی شیائومی
حذف بخش other در گوشی شیائومی
  • قدم چهارم

روی گزینه ۳ نقطه بالا کلیک کرده و select all را انتخاب می کنیم . وقتی تمام فایل ها انتخاب شد ، علامت سطل آشغال را زده و تمامی فایل ها را حذف کنید .

حذف بخش other در گوشی شیائومی
حذف بخش other در گوشی شیائومی
حذف بخش other در گوشی شیائومی

در این مقاله سعی کردیم به آموزش حذف بخش other در گوشی شیائومی پرداخته و به شما جهت خالی کردن حافظه گوشی تان کمک کنیم . همانطور که گفته شد با حذف این بخش شما می توانید بخش اعظمی از حافظه گوشی تان را که بیهوده پر شده است خالی کنید . امیدوارم استفاده کافی از این آموزش را برده باشید .

مطالعه بیشتر