حل مشکل انتقال فایل به پوشه obb و Data اندروید ۱۱ و ۱۲

حل مشکل انتقال فایل به پوشه obb و Data اندروید 11 و 12 ، مشکل انتقال فایل به obb ، انتقال فایل به پوشه obb شیائومی

مشکل انتقال فایل به پوشه obb و Data اندروید ۱۱ مشکل بزرگ برای کاربران گوشی های اندرویدی می باشد ، این مسئله بصورت مشکل عدم دسترسی به پوشه دیتا و obb در اندروید ۱۱ و ۱۲ می باشد ، این بدین معنا می باشد که کاربر امکان انتقال فایل یا پوشه به این دو پوشه سیستمی را ندارد ، مشکل انتقال فایل به پوشه obb در گوشی های شیائومی بزرگتر از سایر برند ها می باشد ، در ادامه راه حل هایی برای حل مشکل کپی نشدن فایل در گوشی اندروید ۱۱ به بالا ارائه نماییم .

فهرست مطالب این آموزش

دلایل مشکل انتقال فایل به پوشه data در اندروید ۱۱

دلیل اصلی عدم اجازه دسترسی به پوشه دیتا در اندروید ۱۱ و یا خالی بودن پوشه دیتا در اندروید ۱۱ به بالا مسائل امنیتی در سیستم عامل اندروید می باشد ، در گذشته با دسترسی کاربر به این پوشه ها مشکل دستکاری شدن و یا پاک شدن فایل های سیستمی وجود داشت و ممکن بود اطلاعات یک برنامه مهم بصورت ناخاسته پاک شود و کارکرد گوشی به مشکل بر می خورد  .

از این رو در اندروید ۱۱ به بعد شرکت گوگل توسعه دهنده سیستم عامل اندروید دسترسی به پوشه دیتا در اندروید ۱۱ را محدود کرد و در نگاه اولیه کاربر با ورود به این دو پوشه فضایی خالی مشاهده می کند و امکان انتقال فایل به پوشه data در اندروید ۱۱ برای کاربران بصورت عادی وجود ندارد .

حل مشکل کپی نشدن فایل در گوشی اندروید

۲ راه حل کلی برای حل مشکل انتقال فایل به پوشه obb در اندروید ۱۱ و ۱۲ وجود دارد . یکی از آن ها استفاده از کامپیوتر جهت انتقال فایل ها به پوشه های مورد نظر و دیگری استفاده از برنامه های مدیریت فایل جانبی اندروید می باشد .

روش اول برای حل مشکل کپی نشدن فایل در پوشه obb و data

اولین روش حل این مشکل استفاده از برنامه های جانبی مدیریت فایل اندروید می باشد ، در ادامه ما به معرفی چند مورد از این برنامه ها که محدودیت های اندروید ۱۱ را بر طرف می کنند می پردازیم ، در صورتی که هر یک از برنامه ها برای شما کار نکرد می توانید موارد دیگر را تست کنید .

  • برنامه cx file manager 

برنامه cx file manager یکی از بهترین برنامه های مدیریت فایل اندروید می باشد که به سادگی قادر به حل مشکل کپی نشدن فایل در گوشی اندروید ۱۱ به بالا می باشد ، کار با این برنامه بسیار ساده می باشد و محیط کاربر پسند همراه با امکانات گسترده ای دارد .

این برنامه توسط تیم ام آی فلش بر روی گوشی Redmi Note 11 کاملا تست شده و پاسخگو می باشد .

  • برنامه ZArchiver Donate 

دومین برنامه پیشنهادی ما به شما برای رفع این مشکل ، ZArchiver Donate می باشد . این برنامه هم مانند برنامه قبلی علاوه بر انتقال فایل به پوشه obb ، امکانات زیاد دیگری را در خود گنجانده که آن را به یکی از بهترین  فایل منیجر های اندروید ۱۱ تبدیل می کند .

در ویدئوی زیر می توانید روش کار با ایم اپلیکیشن را مشاهده نمایید 

روش دوم برای حل مشکل کپی نشدن فایل در پوشه obb و data

دومین روش و ساده ترین روش برای رفع این محدودیت استفاده از کامپیوتر یا لپتاب جهت انتقال فایل ها به این پوشه ها می باشد ، شما به سادگی با وصل کردن گوشی خود با کامل گوشی به کامپیوتر یا لپتاب می توانید اقدام به انتقال فایل های مورد نظر به پوشه های دلخواه نمایید .

سوالات متداول پیرامون مشکل انتقال فایل به پوشه data و obb

مشکل خالی بودن پوشه دیتا در اندروید و عدم نمایش فایل ها در این پوشه ها و کپی نشدن فایل در این دو پوشه بوسیله کامپیوتر و برنامه های مدیریت فایل جداگانه قابل حل می باشد که در بالا بصورت مفصل توضیح داده ایم 

مطالعه بیشتر