رفع تمامی مشکلات تم در گوشی های شیائومی ، ردمی و پوکو

رفع مشکلات تم در گوشی های شیائومی

تم های شیائومی بخش جذاب و مورد علاقه کاربران این برند می باشد اما در برخی موارد و مخصوصا بعد از آبدیت گوشی مشکل دانلود تم ها در گوشی های شیائومی دیده می شود ، از دیگر مشکلات این برنامه ارور ۴۰۰۰ و ۴۰۰۱ در دانلود تم ها در بخش فروشگاه تم شیائومی می باشد ، مشکل دیگر عدم نمایش تمامی تم های در برنامه تم شیائومی و مشکل حذف شدن برنامه تم ها می باشد که بسیار بین کاربران این برند شایع می باشد .

در این آموزش روش ساده برای حل مشکلات تم گوشی های شیائومی ارائه خواهیم داد ، با ما همراه باشید 

حل مشکل حذف و بلوکه شدن تم ها توسط گوگل پلی

حل مشکل حذف و بلوکه شدن تم ها توسط گوگل پلی

How to Fix Xiaomi Themes APP got blocked by Google Play Protect

به تازگی مشکل جدیدی که در گوشی های اندرویدی و بخصوص برند شیائومی دیده شده مشکل بلوکه شدن تم ها توسط گوگل پلی هست ، این مشکل بصورت اعلانی که محتوی ویروسی بودن برنامه تم ها در گوشی های شیائومی می باشد ظاهر می شود و بعد از تایید و یا رد کاربر برنامه تم ها توسط سپر امنیتی گوگل پلی از داخل گوشی پاک می شود .

مشکل دیگر فورس استاپ برنامه تم ها می باشد ، یعنی کاربر زمانی که وارد برنامه تم ها می شود برنامه تم ها بسته می شود و یا اجرا نمی شود .

این مشکل بیشتر بر روی مدل های Poco X3 NFC و Poco X3 Pro و گوشی های دارای منطقه و رام و پک هند می باشند رخ داده است .

دلیل این مشکل اشکال در برنامه گوگل پلی می باشد و مشکلی جهانی است نه فقط در ایران که در آبدیت های بعدی این مشکل حل خواهد شد .

روش اول : غیر فعال و فعال کردن برنامه تم ها

راه حل این مشکل انجام عملیات زیر می باشد ، کافیست مراحل زیر را طی کنید تا مشکل حذف برنامه تم ها در گوشی شیائومی حل شود .

مشکل حذف شدن تم شیائومی

با انجام مراحل بالا تم ها و اطلاعات شما در برنامه تم ها پاک نمی شود ، بعد از انجام مراحل بالا گوشی خود را یکبار خاموش روشن کنید 

روش دوم : آبدیت برنامه تم های شیائومی

شیائومی بالافاصله بعد از گزارش مشکل خطرناک شناخته شدن برنامه تم ها توسط گوگل پلی آبدیت جدیدی حامل حل این مشکل را برای دستگاه های این برند ارسال کرده است ، اگر شما هم این مشکل را دارید برنامه تم ها را از داخل تنظیمات گوشی به آخرین نسخه بروز رسانی کنید ،

اگر مشکل آبدیت این برنامه را داشتید با استفاده از برنامه فیلتر شکننن اقدام به آبدیت برنامه کنید ، اگر باز هم موفق به دانلود یا آپدیت برنامه تم ها نشدید می توانید از لینک کانال تلگرام ما آخرین نسخه از این برنامه را دانلود نمایید 

این روش برای کاربران توی فروم های خارجی هم کارساز بوده 

در ویدئوی زیر میتونید روش نصب این بروز رسانی را مشاهده نمایید 

روش سوم : حذف آخرین بروز رسانی برنامه تم ها

دلیل این مشکل وجود مشکل یا باگ در آخرین آبدیت برنامه تم ها می باشد ، شما می توانید با حذف آخرین بروز رسانی این برنامه مشکل حذف برنامه تم های شیائومی را حل نمایید ، در آموزش زیر بصورت قدم به قدم می توانید مراحل حذف آخرین بروزرسانی برنامه در گوشی های برند ردمی ، پوکو و می را مشاهده نمایید 

حل مشکل عدم تغییر والپیپر در گوشی های شیائومی

با بروز مشکل بالا یعنی پاک شدن و خطرناک شناخته شدن برنامه تم شیائومی توسط گوگل مشکل حذف بکگراند گوشی و عدم تغییر برنامه پس زمینه در این گوشی های نیز بوجود آمده است ، راه حل این مشکل دانلود برنامه Wallpaper از گوگل پلی و تنظیم پس زمینه گوشی با این برنامه می باشد .

این مشکل موقت است و در آبدیت های بعدی این مشکل توسط شیائومی حل خواهد شد .

حل مشکل پاک شدن برنامه تم ها بعد از ریست گوشی

حل این مشکل خیلی سادس کافیه طبق توضیحات قبل کش و دیتای برنامه تم ها را از داخل تنظیات – برنامه ها پاک کنید و بعد از پاک کردن کش و دیتا گوشیا یبار خاموش روشن کنید … تمام

در ویدئوی زیر روش پاک کردن کش ، دیتا و آخرین بروز رسانی برنامه تم ها را می توانید مشاهده نمایید 

حل مشکل متوقف شدن تم شیائومی

مشکل جدید که به تازگی در گوشی های این برند دیده شده است مشکل متوقف شدن برنامه تم شیائومی ، ردمی و پوکو می باشد ، علت متوقف شدن تم شیائومی وجود باگ در آبدیت های گوشی و یا خود برنامه تم شیائومی می باشد ، راه حل متوقف شدن برنامه تم شیائومی فورس استاپ پردن و پاک کردن دیتا و کش این برنامه می باشد .

به تنظیمات گوشی بروید – قسمت برنامه ها – از سه نقطه بالا گزینه نمایش تمامی برنامه ها را انتخاب کنید – برنامه تم ها را پیدا و انتخاب کنید ، از گزینه های پایین تنظیمات برنامه فورس استاپ Force Stop ” را انتخاب کنید و تایید را بزنید – سپس بر روی گزینه پاک کردن کش ضربه بزنید ” Clear cash ” و تایید را بزنید و در انتها بر روی گزینه پاک کردن دیتاها بزنید ” Clear Data ” و تایید را بزنید .

بعد از انجام دمراحل بالا گوشی خود را یکبار خاموش و روشن کنید ، نکته : در تنظیمات برنامه اگر کزینه پاک کردن آخرین نسخه آن را هم بزنید تا آخرین آبدیت برنامه پاک شود .

حل مشکل دانلود تم گوشی های شیائومی ارور ۴۰۰۱

برای رفع ارور ۴۰۰۱ موقع دانلود تم گوشی های ردمی  ، پوکو و شیائومی می تونید از ویدئوی زیر استفاده کنید :

حل ارور ۴۰۰۰ موقع دانلود تم های گوشی های ردمی ، پوکو و شیائومی ، برای حل این مشکل ویدئوی آموزشی زیر را مشاهده نمایید :

حل مشکل قطع شدن سرور شیائومی در برنامه تم ها

این مشکل با ارور هایی با عناوین مانند ” ارور سرور شما غیر فعال است ” ” ارور  ” ارور سرور ما خراب است ” یا Unable to connect to theme server که ممکن است با ارور ۱۰۰۰۰۵ همراه باشد .

در مورد حل این مشل باید بگیم که این مشکل سراسری هست و توی فروم های خارجی هم خیلی گزارش شده و کسی هنوز راه حلی براش پیدا نکرده ، پس باید منتظر آبدیت های بعدی باشیم تا ببینیم این ارور حل میشه یا نه 

حل مشکل حذف شدن برنامه تم ها در گوشی های شیائومی در آبدیت جدید 

در آبدیت جدید گوشی های ردمی مخصوصا بسیار دیده شده که برنامه تم ها حتی با قرار دادن منطقه گوشی بر روی هند هم نمایش داده نمی شود و با سرچ است تم ها در تنظیمات گوشی بخش تم ها فقط دارای دو تم پیش فرض و کلاسیک است و امکان اضافه کردن تم ، فونت و تصویر زمینه نمی باشد .

برای حل مشکل حذف تم گوشی شیائومی یا کار نکردن تم ها در گوشی های شیائومی کافیه طبق مراحل زیر پیش برید :

اول از همه به بخش تنظیمات گوشی – برنامه ها برید و برنامه تم ها را پیدا و روی اون کلیک کنید – سپس از گزینه های پایین گزینه ” حذف آخرین بروز رسانی ” را بزنید .

نکته : اگر برنامه تم ها را پیدا نکردید ، ابتدا از بودن منطقه گوشی بر روی هند مطمئن شوید سپس از سه نقطه بالا نمایش تمام برنامه ها را انتخاب کنید .

بعد به تنظیمات گوشی – بروز رسانی ها سیستمی برید و تیک بروز رسانی خودکارو بردارید .

حالا باید گوشی خودتون را یک بار خاموش روشن کنید و می بینید که مشکل عدم نمایش تم ها حل شده

حل مشکل عدم وجود تم های بیشتر و غیر فعال بودن برنامه تم های شیائومی

خیلی از کاربران زمانی که برنامه تم هارا باز می کنند در داخل برنامه تم ها فقط دو تم پیشفرض و کلاسیک وجود دارد ، برای حل مشکل عدم وجود تمام تم های شیائومی در برنامه تم گوشی های شیائومی دو روش زیر وجود دارد .

روش اول :

روش اول بسیار ساده می باشد کافیست تنها به بخش تنظیمات – تنظیمات بیشتر بروید و در قسمت منطقه منطقه گوشی را روی هند یا اندونزی بزارید ، و گوشی خود را یمبار خاموش روشن کنید ، بعد از اینکار باید مشکل تم های شیائومی گوشی شما حل شده باشد و در داخل برنامه تم تمامی تم ها برای شما ننمایش داده شود .

اگر با روش بالا مشکل شما حل نشد روش دوم بصورت قطعی مشکل شما را حل می کند .

روش دوم :

برای حل مشکل نمایش تمام تم های شیائومی به بخش تنظیمات – برنامه های سیستمی برید و سه نقطه بالای سمت چپ را بزنید و گزینه ” نمایش همه برنامه ها ” را انتخاب کنید و بعد اسم برنامه ” تم ” را جستجو و برنامه تم های را انتخاب کنید ، در پایین توضیحات برنامه تم ها گزینه ” حذف بروز رسانی های برنامه ” را بزنید ،

اگر این گزینه وجود نداشت و بجای اون کلمه غیر فعال نوشته شده بود بایستی آخرین ورژن برنامه تم های را از لینک زیر دانلود و نصب کنید و بعد از دانلود اون را نصب کنید تا برنامه تم های گوشی شما به آخرین ورژن آبدیت بشه ، بعد از نصب به همون بخش قبلی یعنی تنظیمات برنامه های برید و گزینه حذف آخرین بروز رسانی را بزنید و تمام …

فقط نکته ای که باید در آخر رعایت کنید عدم اجازه به آبدیت برنامه تم های شیائومی هست که دوباره برنامه به هم نریزه 

برای این کار به بخش تنظیمات – بروز رسانی برنامه های سیستمی برید و وارد قسمت ” بروز رسانی های خودکار ” بشید و گزینه ” بروز نشود ” را انتخاب کنید .

در ویدئوی زیر مراحل بصورت ویدئویی توضیح داده شده است 

حل مشکل تم در پیام، تماس و مخاطبین گوشی های شیائومی

چرا تم های شیائومی ناقص اعمال میشه روی گوشی من ؟ خیلی از کاربران مشکل اعمال ناقص تم ها بر روی گوشی خودشون را دارند یعنی با نصب تم تمامی بخش های گوشی تغییر نمی کنند مثلا بخش تماس ها به شکل پیشفرض باقی می مونه  مشکل ناقص اعمال شدن تم های شیائومی نوعی باگ یا مشکل نرم افزاری می باشد که در آبدیت های جدید بوجود آمده است ،

راه حل های زیادی در فروم ها و سایت های خارجی برای حل مشکل ناقص اعمال شدن تم های شیائومی یا عدم تغییر تم در بخش تماس ، مخاطبین و دیگر بخش های گوشی ارائه شده ولی ساده ترین و کار آمد ترین روش پاک کردن دیتا ، کش و آبدیت آخر برنامه تم های شیائومی می باشد .

بدین منظور ابتدا تم گوشی را روی پشفرض قرار بدید و اگر تمی را دانلود کردید پاک کنید ولی اسم اونا یاد داشته باشید که بعد از انجام مراحل مجدد باید نصب کنید .

وارد بخش تنظیمات گوشی شوید سپس به قسمت برنامه ها و سه نقطه بالا سمت راست یا چپ را بزنید و گزینه ” نمایش همه برنامه ها ” را انتخاب کنید .

در بین برنامه ها برنامه تم های شیائومی را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید و در پایین صفحه پاک کردن دستا و کش و پاک کردن آخرین بروز رسانی را بزنید .

درانتها گوشی خود را یک بار خاموش روشن کنید و برنامه تم ها را باز کنید 

سوالات متداول 

چرا تم های شیائومی کامل اجرا نمی شوند ؟

دلیل های بسیاری دارد یکی از این دلایل اینه که همه تم ها بصورت کامل همه بخش ها را تغییر نمیدن مثلا بیشتر تم های ردمی و پوکو فقط تصاویر زمینه را تغییر میدن ولی دیالر گوشی هیچ تغییری نمیکنه و دومین دلیل مشکلات نرم افزاری یا باگ هایی هستن که بعد از آبدیت گوشی بوجود میاد ، راه حل این مشکل صبر کردن تا آبدیت بعدی و یا هارد ریست گوشی هستش

برنامه تم های شیائومی کجاست ؟

فروشگاه تم شیائومی یا برنامه تم در گوشی های شیائومی ، ردمی  و پو کو در رام های مختلف ممکن است مخفی باشد ، ساده ترین ترین روش فعال کردن و یا نمایش برنامه تم های شیائومی روش حل مشکل نمایش تم در گوشی های شیائومی با تغییر منطقه می باشد ، بدین منظور کافیست منطقه گوشی را در بخش تنظیمات – تنظیمات بیشتر – منطقه گوشی بر روی هند یا اندونزی قرار دهید .

چگونه تم گوشی شیائومی را عوض کنیم ؟

کافیه به بر نامه تم ها وارد بشید و از بخش تم ها – تم های رایگان تم مورد نظر را انتخاب و بر روی فعال سازی کلیک کنید .

اگر برنامه تم ها بر روی گوشی شما وجود نداره دو تا راه دارید اول اینکه منطقه گوشی را روی هند بزارید – دوم اینکه توی قسمت سرچ بالای بخش تنظیمات نام ” تم ” یا ”  Theme ” را سرچ کنید .

گوشی شیائومی من برنامه تم ها را ندارد ؟

درصورت مشکل عدم نمایش برنامه تم ها در بین برنامه های گوشی  شما بایستی به بخش تنظیمات گوشی و قسمت برنامه ها برید – روی سه نقطه بالا سمت راست یا چپ بزنید و گزینه نمایش همه برنامه ها را انتخاب کنید – سپس برنامه تم ها را انتخاب و دیتا و کش برنامه را پاک کنید 

بعد از انجام مراحل بالا هیچ برنامه ای را باز نکنید و به تنظیمات – تنظیمات بیشتر و منطقه گوشی را روی هند یا ایالات متحده بزارید و گوشیا خاموش روشن کنید تا برنامه تم ها اضافه بشه توی برنامه ها

سوالات کاربران درباره مشکل تم گوشی های شیائومی

این روز ها بخش تم ها در گوشی ردمی نوت هشت بسیار مشکلات داشته و با آبدیت های جدید این بخش بسیار باگ پیدا کرده و توی بعضی موارد حتی امکان برگرداندن تم اصلی گوشی شیائومی Redmi Note 8 نیست و بخش تم ها حتی پاک شده است ، این مشکل با آبدیت های بعدی حل خواهد شد ، تنها راه حل ممکن همان روش بالا یعنی پاک کردن آخرین بروز رسانی ها می باشد .

حل مشکل نبود تم ها در بخش تنظیمات گوشی ، اگر برنامه تم ها را پیدا نکردید ، ابتدا از بودن منطقه گوشی بر روی هند مطمئن شوید سپس از سه نقطه بالا نمایش تمام برنامه ها را انتخاب کنید .

روش حل مشکل عدم نمایش تمام تم های گوشی شیائومی در بالا ذکر شده است لطفا مراحل را طبق آموزش پیش برید .

مطالعه بیشتر