رفع مشکلات تم در گوشی های شیائومی

امتیاز 3.79 ( 14 رای )
رفع مشکلات تم در گوشی های شیائومی

تم های شیائومی بخش جذاب و مورد علاقه کاربران این برند می باشد اما در برخی موارد و مخصوصا بعد از آبدیت گوشی مشکل دانلود تم ها در گوشی های شیائومی دیده شده و گاهی اوقات این مشکل هم راه با ارور ۴۰۰۰ و ۴۰۰۱ در دانلود تم ها در بخش فروشگاه تم شیائومی مشاهده می شود ، مشکل دیگر عدم نمایش تمامی تم های در برنامه تم شیائومی می باشد که کاربر فقط به دو تم پیشفرض و کلاسیک دسترسی دارد .

در این آموزش روش ساده برای حل مشکلات تم گوشی های شیائومی ارائه خواهیم داد ، با ما همراه باشید 

حل مشکل دانلود تم گوشی های شیائومی ارور ۴۰۰۱

برای رفع ارور ۴۰۰۱ موقع دانلود تم گوشی های ردمی  ، پوکو و شیائومی می تونید از ویدئوی زیر استفاده کنید :

حل ارور ۴۰۰۰ موقع دانلود تم های گوشی های ردمی ، پوکو و شیائومی ، برای حل این مشکل ویدئوی آموزشی زیر را مشاهده نمایید :

حل مشکل قطع شدن سرور شیائومی در برنامه تم ها

این مشکل با ارور هایی با عناوین مانند ” ارور سرور شما غیر فعال است ” ” ارور  ” ارور سرور ما خراب است ” یا Unable to connect to theme server که ممکن است با ارور ۱۰۰۰۰۵ همراه باشد .

در مورد حل این مشل باید بگیم که این مشکل سراسری هست و توی فروم های خارجی هم خیلی گزارش شده و کسی هنوز راه حلی براش پیدا نکرده ، پس باید منتظر آبدیت های بعدی باشیم تا ببینیم این ارور حل میشه یا نه 

حل مشکل حذف شدن برنامه تم ها در گوشی های شیائومی در آبدیت جدید 

در آبدیت جدید گوشی های ردمی مخصوصا بسیار دیده شده که برنامه تم ها حتی با قرار دادن منطقه گوشی بر روی هند هم نمایش داده نمی شود و با سرچ است تم ها در تنظیمات گوشی بخش تم ها فقط دارای دو تم پیش فرض و کلاسیک است و امکان اضافه کردن تم ، فونت و تصویر زمینه نمی باشد .

برای حل مشکل حذف شدن یا کار نکردن تم ها در گوشی های شیائومی کافیه طبق مراحل زیر پیش برید :

اول از همه به بخش تنظیمات گوشی – برنامه ها برید و برنامه تم ها را پیدا و روی اون کلیک کنید – سپس از گزینه های پایین گزینه ” حذف آخرین بروز رسانی ” را بزنید .

نکته : اگر برنامه تم ها را پیدا نکردید ، ابتدا از بودن منطقه گوشی بر روی هند مطمئن شوید سپس از سه نقطه بالا نمایش تمام برنامه ها را انتخاب کنید .

بعد به تنظیمات گوشی – بروز رسانی ها سیستمی برید و تیک بروز رسانی خودکارو بردارید .

حالا باید گوشی تونا یک بار خاموش روشن کنید و می بینید که مشکل عدم نمایش تم ها حل شده

حل مشکل عدم وجود تم های بیشتر و غیر فعال بودن برنامه تم های شیائومی

خیلی از کاربران زمانی که برنامه تم هارا باز می کنند در داخل برنامه تم ها فقط دو تم پیشفرض و کلاسیک وجود دارد ، برای حل مشکل عدم وجود تمام تم های شیائومی در برنامه تم گوشی های شیائومی دو روش زیر وجود دارد .

روش اول :

روش اول بسیار ساده می باشد کافیست تنها به بخش تنظیمات – تنظیمات بیشتر بروید و در قسمت منطقه منطقه گوشی را روی هند یا اندونزی بزارید ، و گوشی خود را یمبار خاموش روشن کنید ، بعد از اینکار باید مشکل تم های شیائومی گوشی شما حل شده باشد و در داخل برنامه تم تمامی تم ها برای شما ننمایش داده شود .

اگر با روش بالا مشکل شما حل نشد روش دوم بصورت قطعی مشکل شما را حل می کند .

روش دوم :

برای حل مشکل نمایش تمام تم های شیائومی به بخش تنظیمات – برنامه های سیستمی برید و سه نقطه بالای سمت چپ را بزنید و گزینه ” نمایش همه برنامه ها ” را انتخاب کنید و بعد اسم برنامه ” تم ” را جستجو و برنامه تم های را انتخاب کنید ، در پایین توضیحات برنامه تم ها گزینه ” حذف بروز رسانی های برنامه ” را بزنید ،

اگر این گزینه وجود نداشت و بجای اون کلمه غیر فعال نوشته شده بود بایستی آخرین ورژن برنامه تم های را از لینک زیر دانلود و نصب کنید و بعد از دانلود اون را نصب کنید تا برنامه تم های گوشی شما به آخرین ورژن آبدیت بشه ، بعد از نصب به همون بخش قبلی یعنی تنظیمات برنامه های برید و گزینه حذف آخرین بروز رسانی را بزنید و تمام …

فقط نکته ای که باید در آخر رعایت کنید عدم اجازه به آبدیت برنامه تم های شیائومی هست که دوباره برنامه به هم نریزه 

برای این کار به بخش تنظیمات – بروز رسانی برنامه های سیستمی برید و وارد قسمت ” بروز رسانی های خودکار ” بشید و گزینه ” بروز نشود ” را انتخاب کنید .

در ویدئوی زیر مراحل بصورت ویدئویی توضیح داده شده است 

حل مشکل تم در پیام، تماس و مخاطبین گوشی های شیائومی

چرا تم های شیائومی ناقص اعمال میشه روی گوشی من ؟ خیلی از کاربران مشکل اعمال ناقص تم ها بر روی گوشی خودشون را دارند یعنی با نصب تم تمامی بخش های گوشی تغییر نمی کنند مثلا بخش تماس ها به شکل پیشفرض باقی می مونه  مشکل ناقص اعمال شدن تم های شیائومی نوعی باگ یا مشکل نرم افزاری می باشد که در آبدیت های جدید بوجود آمده است ،

راه حل های زیادی در فروم ها و سایت های خارجی برای حل مشکل ناقص اعمال شدن تم های شیائومی یا عدم تغییر تم در بخش تماس ، مخاطبین و دیگر بخش های گوشی ارائه شده ولی ساده ترین و کار آمد ترین روش پاک کردن دیتا ، کش و آبدیت آخر برنامه تم های شیائومی می باشد .

بدین منظور ابتدا تم گوشی را روی پشفرض قرار بدید و اگر تمی را دانلود کردید پاک کنید ولی اسم اونا یاد داشته باشید که بعد از انجام مراحل مجدد باید نصب کنید .

وارد بخش تنظیمات گوشی شوید سپس به قسمت برنامه ها و سه نقطه بالا سمت راست یا چپ را بزنید و گزینه ” نمایش همه برنامه ها ” را انتخاب کنید .

در بین برنامه ها برنامه تم های شیائومی را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید و در پایین صفحه پاک کردن دستا و کش و پاک کردن آخرین بروز رسانی را بزنید .

درانتها گوشی خود را یک بار خاموش روشن کنید و برنامه تم ها را باز کنید 

سوالات متداول پیرامون مشکلات تم های شیائومی ، ردمی و پوکو

فروشگاه تم شیائومی یا برنامه تم در گوشی های شیائومی ، ردمی  و پو کو در رام های مختلف ممکن است مخفی باشد ، ساده ترین ترین روش فعال کردن و یا نمایش برنامه تم های شیائومی روش حل مشکل نمایش تم در گوشی های شیائومی با تغییر منطقه می باشد ، بدین منظور کافیست منطقه گوشی را در بخش تنظیمات – تنظیمات بیشتر – منطقه گوشی بر روی هند یا اندونزی قرار دهید 

کافیه به بر نامه تم ها وارد بشید و از بخش تم ها – تم های رایگان تم مورد نظر را انتخاب و بر روی فعال سازی کلیک کنید .

اگر برنامه تم ها بر روی گوشی شما وجود نداره دو تا راه دارید اول اینکه منطقه گوشی را روی هند بزارید – دوم اینکه توی قسمت سرچ بالای بخش تنظیمات نام ” تم ” یا ”  Theme ” را سرچ کنید 

درصورت مشکل عدم نمایش برنامه تم ها در بین برنامه های گوشی  شما بایستی به بخش تنظیمات گوشی و قسمت برنامه ها برید – روی سه نقطه بالا سمت راست یا چپ بزنید و گزینه نمایش همه برنامه ها را انتخاب کنید – سپس برنامه تم ها را انتخاب و دیتا و کش برنامه را پاک کنید 

بعد از انجام مراحل بالا هیچ برنامه ای را باز نکنید و به تنظیمات – تنظیمات بیشتر و منطقه گوشی را روی هند یا ایالات متحده بزارید و گوشیا خاموش روشن کنید تا برنامه تم ها اضافه بشه توی برنامه ها

دلیل های بسیاری دارد یکی از این دلایل اینه که همه تم ها بصورت کامل همه بخش ها را تغییر نمیدن مثلا بیشتر تم های ردمی و پوکو فقط تصاویر زمینه را تغییر میدن ولی دیالر گوشی هیچ تغییری نمیکنه و دومین دلیل مشکلات نرم افزاری یا باگ هایی هستن که بعد از آبدیت گوشی بوجود میاد ، راه حل این مشکل صبر کردن تا آبدیت بعدی و یا هارد ریست گوشی هستش

این روز ها بخش تم ها در گوشی ردمی نوت هشت بسیار مشکلات داشته و با آبدیت های جدید این بخش بسیار باگ پیدا کرده و توی بعضی موارد حتی امکان برگرداندن تم اصلی گوشی شیائومی Redmi Note 8 نیست و بخش تم ها حتی پاک شده است ، این مشکل با آبدیت های بعدی حل خواهد شد ، تنها راه حل ممکن همان روش بالا یعنی پاک کردن آخرین بروز رسانی ها می باشد .

حل مشکل نبود تم ها در بخش تنظیمات گوشی ، اگر برنامه تم ها را پیدا نکردید ، ابتدا از بودن منطقه گوشی بر روی هند مطمئن شوید سپس از سه نقطه بالا نمایش تمام برنامه ها را انتخاب کنید .

روش حل مشکل عدم نمایش تمام تم های گوشی شیائومی در بالا ذکر شده است لطفا مراحل را طبق آموزش پیش برید .

مطالعه بیشتر