تفاوت سری های ردمی ، پوکو ، می و بلک شارک شیائومی

تفاوت سری های ردمی ، پوکو ، می و بلک شارک شیائومی

شرکت شیائومی شرکت بزرگ تولید کننده گوشی های همراه در آسیا می باشد که با توسعه و افزایش تولیدات محصولات خود را به واسطه زیر برند های متعدد وارد بازار می کند ، در بخش مبایل این شرکت در ابتدا گوشی های خود را با پیشوند و برند ” Mi ” روانه بازار کرد ومنتها در ادامه با تعدد مدل ها و زیر شاخه ها تصمیم بر این گرفت تا قسمتی از این تولیدات را در کشور هندوستان و با زیر برند ” Redmi ” عرضه نماید و در سال های بعد زیر برند دیگر با نام ” Poco ”  ایجاد شد ، در این پست قصد داریم به تفاوت های سری های پوکو ف ردمی ، می و بلک شارک شیائومی بپردازیم .

قبل از هر چیز به رابط کاربری این زیر برند ها می پردازیم

رابط کاربری ابتدایی شیائومی یعنی MIUI که بصورت مرتب بروز و پیشرفته تر می شود در تمامی زیر برند ها و سری های ردمی ، پوکو و می شیائومی به کار می رود ، و تنها دارای تغییرات کمی در مدل های مختلف می باشد ، مثلا در سری Poco شیائومی این رابط کاربری بصورت زیر منو می باشد و با کشیدن دست به سمت بالا مجموعه برنامه ها ظاهر می شود .

در سری ردمی تغییرات و شخصی سازی ها بیشتر شامل تغییرات در بخش های داخلی مانند تم ها ، تنظیمات و برنامه های شخصی سازی شده مخصوصا برای کشور هند بوده است ، در این گوشی ها بخش تم ها بسیار جامع تر و پر محتوا تر است و امکانات شخصی سازی بیشتر مناطق گوشی در دسترس کاربر قرار دارد .

در سری Mi شیائومی همه چیز بصورت فابریک و دست نخورده باقی مانده است ، در نسخه های رام چین بخش مخاطبین و برنامه ضبط تماس شیائومی فعال است و منوی برنامه ها بصورت صفحه ای و در کنار یکدیگر قرار دارد .

در گوشی های بلک شارک این تغییرات بیشتر بصورت گرافیکی اعمال شده است و محیط داخلی گوشی برای استفاده گیمر ها شخصی سازی شده است .

گوشی های سری می | Mi

این گوشی ها در کشور چین تولید می شوند و بیشترین تولیدات ان دارای رام چین و بصورت اختصاصی برای بازار هدف چین عرضه می شوند ، نسخه های دیگر ان دارای رام مناطق مختلف که اغلب گلوبال هستند و برای بخش صادرات این کشور هستند ، گوشی های سری می شیائومی کیفیت ساخت بالا با مشخصات اغلب بالایی هستند ، سری Mix شیائومی شامل لوکس ترین و قدرتمند ترین گوشی های ساخت این شرکت است .

گوشی های سری Mi Note دارای مشخصاتی بالا با قیمتی اقصادی هستند که معمولا در نسخه های Lite نیز بصورت اقتصادی تر با مشخصاتی پایینتر تولید می شوند .

گوشی های سری ردمی | Redmi

این گوشی ها در کشور هند تولید و عرصه می شوند ، سری Redmi این مجموعه گوشی های اقتصادی و ارزان قیمت و سری Redmi Note دارای مشخصات میانرده با قیمتی مناسب هستند ، به تازگی سری Redmi K هم اضافه شده که مشخصاتی مناسب برای گیمر ها دارد البته با قیمتی بسیار مناسب .

اکثر این گوشی ها در بخش میانرده ها هستند و دارای مشخصاتی در همین رده هستند ، قیمت مناسب و مشخصات جذاب از مهمترین مشخصات این گوشی ها می باشد ، این مشخصات همگی در راستای رقابت با رقیبان شرکت در بخش میانرده های بازار است که زیر برند ردمی توانسته بخوبی از پس رقبای خود بر آید و رشد چشمگیری در سال های اخیر در کشور هند و سایر نقاط جهان از جمله ایران داشته باشد .

گوشی های سری ردمی | Redmi

گوشی های سری پوکو | Poco

این زیر برند نیز در کشور هند تولید می شود و بازار هدف آن ها گوشی هایی با سخت افزار نزدیک به پرچمداران با قیمتی پایینتر و رقابتی می باشد ، شروع به کار برند پوکو با گوشی Pocofone F1 بود که بعد از موفقیت بالای شیائومی در فروش این مدل آن را تبدیل به برند کرد ، ظاهر زیبا رنگ بندی جوان پسند ( معمولا مخلوط با رنگ زرد ) و قیمت بسیار مناسب از مزایای گوشی های پوکو شیائومی می باشد .

گوشی های سری پوکو | Poco

گوشی های سری بلک شارک | Black Shark

گوشی های گیمینگ شیائومی ، گوشی های بلک شارک دارای ظاهر ، ساختار و سخت افزاری گیمینگ می باشند که حتی در داخل منو ها نیز همه چیز برای گیمر ها شخصی سازی شده است ، این مدل ها دارای سیستم عاملی خاص با نام JUY UI  می باشند که ویرایش شده و شخصی سازی شده همان سیستم عامل MIUI می باشد .

اکثر این گوشی ها با رام و پک چین عرضه می شوند و دلیل این امر سریع تر بودن و پایدار تر بودن رام چین شیائومی نسبت به سایر رام های این برند می باشد ، در داخل منوی این گوشی ها برنامه های مرطبت با گیمر ها مانند Game Booster  و Game Hub به چشم می خورد ، سیستم عامل گوشی های بلک شارک شیائومی به نحوی طراحی شده اند که به هنگام اجرای بازی تمامی منابع سخت افزاری و نرم افزاری را برای بازی در حال اجرا اختصاص می دهند تا بازی با حداکثر کیفیت و بدون لگ اجرا شود .

گوشی های سری بلک شارک | Black Shark

پسوند ایکس ” X ” 

گوشی هایی که در این رده قرار می گیرند معمولا مشخصاتی قدرتمند داشته و برای رده های پایینتر از پرچم دار مورد استفاده قرار می گیرد ، این پسوند به تازگی به پسوند گوشی های این شرکت اضافه شده است .

پسوند پرو ” Pro ” و ” Pro Max “

این پسوند نشانه مشخصات برتر و حرفه ای در آن سری است بصورن مثال در سری ردمی نوت ۱۰ نسخه ردمی نوت ده پرو کامل ترین مشخصات و قویترین سخت افزار را نسبت به دیگر هم سری های خود دارد ، در کنار این گزینه حرف ” Pro Max ”  هم وجود دارد که به معنی کامل کننده می باشد ، مثلا در نسخه های پرو مکش حافظه گوشی بیشتر می شود یا حافظه رام افزایش می یابد و لی پردازنده معمولا مربوط به همان نسخه پرو است

پسوند ” T “

این پسوند در مواقعی استفاده می شود که قابلیتی به گوشی اضافه می شود ، این قابلیت می تواند دوربین قویتر یا باتری قدرتمند تر باشد ، مثلا در سری Redmi 9  گوشی Redmi 9T دارای باتری و اسپیکر های متفاوت و قدرتمند تر است ، اکثر این گوشی ها در رده میانرده قرار دارند .

مطالعه بیشتر